Zažij léto jinak! Jeď dělat dobro na workcamp!

Prázdniny se kvapem blíží a ty ještě nemáš žádné konkrétní plány? A co takhle vyjet za hranice, na místo, kde je tě potřeba, kde poznáš spoustu nových lidí, něčemu se přiučíš, odneseš si zážitky a vzpomínky na celý život? Jestli je tohle to, co hledáš, čti dál a přihlas se na workcamp!

Workcampy jsou dvou až třítýdenní dobrovolnické projekty, které probíhají na různých místech po celém světě. Na konkrétním workcampu se pak setkává parta kolem deseti dobrovolníků, různého věku, z různých zemí, kteří společně pracují, tráví volný čas a poznávají místní kulturu.

mezinárodní databázi najdeš velké množství aktuálních projektů s různým zaměřením, na které se můžeš přihlásit. Je jen na tobě, jestli pojedeš pomáhat s přípravou hudebního festivalu, renovovat zahrady nebo si vybereš workcamp zaměřený na práci s dětmi. Níže najdeš několik vypsaných projektů na letošní rok.

Folklórní festival na ruském venkově

Rusko 18/7 – 1/8

Láká tě zažít ruský venkov, o kterém jsi doteď četl jen v knihách od Čechova či Tolstého? Pokud ano, pak je tento workcamp právě pro tebe. Kromě poznávání krás ruské přírody a nejrůznějších volnočasových aktivit budeš pomáhat s realizací folklorního festivalu, který se zde pořádá už 10 let. Tak neváhej a přihlas se!

Tak trochu jiné prázdniny v Chorvatsku

Chorvatsko 17/8 – 26/8

Jestliže chceš prožít trochu jinou dovolenou v Chorvatsku, než tu, na kterou si pamatuješ ze svého dětství, pak vyjeď v polovině srpna pomáhat s organizováním workshopů a her pro děti z místních škol. Zapoj se do aktivit organizace, která upozorňuje na prevenci duševního zdraví mladistvých, a staň se její součástí.

Zahradničení ve Finsku

Finsko 24/6 – 8/7

A co takhle si odpočinout od sedavé práce za počítačem a odjed do Finska zahradničit? Na dva týdny se můžeš stát součástí komunitního zemědělského projektu čítajícího 200 členů, kteří na 3,5 hektarech půdy pěstují organickou zeleninu. Kromě práce, tě také čeká výlet do Helsinek, kde navštívíš místní komunitní zahrady.

Dobro v rakouských Alpách

Rakousko 1/7 – 15/7

Fyzickou práci můžeš zakusit také v rakouském alpském městě, Insbrucku. Pracovat se bude venku, s krásným výhledem do údolí. Místo workcampu – Waldhüttl –  má bohatou historii. V současnosti je domovem Romů a přechodným útočištěm pro dobrovolníky, poutníky a zaměstnance probíhajícího projektu. Kromě práce budeš mít tedy možnost nahlédnout a porozumět různým způsobům života v multikulturním prostředí.

Zaujal tě některý z uvedených workcampů? Pokud ano, pak není nic jednoduššího než vyplnit přihlášku a začít se těšit na cestu za poznáním! Stovky dalších projektů najdeš v oficiální databázi, a pokud si s čímkoli nebudeš vědět rady, dej nám vědět na outgoing(at)tamjdem.cz

Budeme se těšit!