Za záchranou Vildova mlýna

14. - 16.8.2020

Vildův mlýn stojí nedaleko jistebnického náměstí minimálně od počátku 19. století. I přes to, že do něho nikdy nebyla zavedena voda ani kanalizace a desítky let nebyl opravován, ještě donedávna byl obydlený malířem a volnomyšlenkářem Vilémem Štěpánkem. Rodina Štěpánků o Vildův mlýn přišla po druhé světové válce, Vildu zde však město nechalo žít i přes to, že mu mlýn nepatřil.

Vize spolku Sedlecká, která mlýn zachránila před plánovanou demolicí, je vytvořit ve starém Vildově mlýně kulturně-společenské centrum, které bude místem pro setkávání návštěvníků a obyvatel Jistebnice nad šálkem kávy a také jako zázemí pro různé kulturní a sousedské akce. 

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás vyklízení mlýnice, budeme vynášet haraburdí a suť, proto potřebujeme dobrovolníky, kteří se nebojí fyzicky náročné práce. Suť budeme nakládat na běžící pás a pak na valník. Dále budeme hrabat dvůr a upravovat terén, odnášet věci, zkrátka to vezmeme pořádně od podlahy.
Těšit se můžeš na prohlídku mlýna, výhled na Jistebnici z věže místního kostela a večer po těžké práci nebude chybět táborák!

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování
 • strava (kromě páteční večeře)
 • společná cesta na místo
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 62020
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 14. srpna se potkáme v Praze. Místo a přesný čas ještě upřesníme.

NÁVRAT: V neděli 16. srpna se v podvečer do Prahy zase společně vrátíme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Vildův mlýn,  Sedlecká 232, 391 33 Jistebnice

UBYTOVÁNÍ: Ve skautské klubovně, s teplou vodou, sprchou i záchody.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „sníme vše, co jste si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatku, přezůvky, a především teplé pracovní oblečení a pevné pracovní boty. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Zuzky: vikendy(at)tamjdem.cz, 605 173 740