Za vůní piva do Chříče

10. - 12.5.2019

Letos se Tamjdem opět vrací do pivovaru v obci Chříč na Křivoklátsku, který renovuje nezisková organizace Propolis, z.s.  Kromě nádherné okolní přírody a chutné domácí stravy nás čeká i spousta zajímavé práce.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Především budeme pokračovat ve stavbě „Velké chříčské zdi“, v duchu tradic z kamene, cihel a jílovité hlíny. Nebude chybět příležitost osahat si opravdovou fyzickou práci s lopatou, sbíječkou nebo kolečkem plným nákladu či prozkoumat tajuplná zákoutí pivovaru při úklidu. A po práci nás čeká orosená pivní odměna – chříčská jedenáctka přímo ze zdroje.

Víkendovky ale nejsou jen o práci. Tým Propolisu pro nás připravil nabitý program – exkurzi v pivovaru, výlet k mysteriozní pevnosti Ptyč, prohlídku Muzea každodennosti nebo třeba večerní workshop s promítáním. Od květnového počasí si také slibujeme možnost zorganizování táborákového večera. Že už se nemůžeš dočkat? Tak šup, šup. Pošli nám přihlášku, ať víme, na koho se můžeme těšit.

PŘIHLAS SE 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 92019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 10. května se v 17:20 potkáme na autobusovém nádraží na Zličíně, na nástupišti č. 6. Autobus odjíždí v 17:45, prosím, přijď prosím včas. Další autobus pak jede až po deváté. V Rakovníku přestoupíme na vlak do Všesulova a odtud nás odveze pivovarní expres-dodávka do Chříče.

NÁVRAT: V Neděli 12.května v 14:31 vlakem z Všesulova přes Rakovník, a pak vlakem do zastávky Praha-Bubny, kam dorazíme v 16:49.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Chříč 2, 331 41 Chříč.

UBYTOVÁNÍ: K dispozici jsou tři samostatné pokoje vždy pro tři lidi a jedna velká společenská místnost. V pokojích jsou matrace či postele, karimatku tak potřebovat nebudeme, no spacák si určitě vezmi s sebou.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), baterku, spacák, přezůvky, a především pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé, ze zkušenosti doporučujeme například holínky, neb holdujeme mottu: „neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení.“). Určitě si přibal dobrou náladu, zpěvník (na místě bude kytara a snad i kytaristé), oblíbené společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry na: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání!