Postav keltské město z doby železné

24. - 26.5.2019

Vrať se časem zpátky do doby železné a pomoz tam se stavbou keltského města. O tuhle jedinečnou rekonstrukci se pokouší neziskovka Boii, která provozuje keltský skanzen, pořádá festival keltské kultury nebo barbarské hry v Nasavrkách na Chrudimsku. Snaží se také vzdělávat učitele, aby věděli, jak předat dětem vědomosti o našem keltském kulturním bohatství.

Vydej se na Víkend do skanzenu, kde vytvoříme drnové střechy, připravíme proutěné ploty a výběhy, vysadíme dřeviny a keře nebo zasadíme rostlinky do bylinkové zahrádky. Od práce si odpočineme u večerního ohně nebo při výletě na místní zámeček.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 112019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 24. května se potkáme v 18:40 v Praze na hlavním nádraží před prodejnou ZOOT. Doraz prosím včas. Vlak odjíždí v 18:58, pojedeme do Pardubic, kde přestoupíme na autobus a v 20:56 dojedeme do zastávky Nasavrky, nám. (okres Chrudim). Odtud půjdeme cca 1,5 km pěšky.

NÁVRAT: V neděli pojedeme v 15.47 přes Pardubice zpátky do Prahy, kam dorazíme v 17.39.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v jedné místnosti na podlaze z OSB desek, budou tam s námi i členové spolku Boii. Na místě bude teplá, studená voda, toaleta, místo na uschování cenností. Na místě nebude sprcha, avšak po domluvě můžeme uspořádat “sprchovací výlet”.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatka, přezůvky, pracovní oblečení a dobré pracovní boty – obojí, které zle zašpinit (ideálně oboje nepromokavé), pracovní rukavice (pokud máš, budeš za hrdinu) a čelovka. Pokud máš, tak i vlastní nástroje na oplocení jako je nůž či mačeta. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797 nebo organizátora Robbyho, 603 375 481 , modry.kamen12@gmail.com.

Těšíme se na setkání!