Zorganizuj vlastní Víkendovku

Baví tě práce s lidmi a posouvání vlastních hranic? Jsi komunikativní a chceš dělat smysluplnou, zábavnou a velmi různorodou práci? Zajímá tě dobrovolnictví a rozvoj českých neziskovek?

ZAPOJ SE DO NAŠEHO TÝMU JAKO ORGANIZÁTOR V ROCE 2020.
Konkrétní možnosti, jak se zapojit do Víkendovek na jaře a v létě zveřejníme v průběhu února. Už nyní se ovšem můžeš hlásit a zajistit si tak místo. Tak to nepropásni!

KOUKNI NÍŽE NA POPIS PRÁCE ORGANIZÁTORA, POKUD TĚ ZAUJME NEBO MÁŠ JAKOUKOLIV OTÁZKU, OZVI SE NÁM NA EMAIL VIKENDY(AT)TAMJDEM.CZ

PROČ DO TOHO JÍT?

Tamjdem_Neratov2017©Anna_Solcova197

  • ZÍSKÁŠ ZKUŠENOSTI s vedením lidí a projektovým managamentem
  • PROCVIČÍŠ SI prezentační dovednosti, organizaci a delegování práce, organizaci volného času, time management, vedení her, komunikaci se zástupci neziskových organizací,
  • proplatíme ti náklady spojené s realizací projektu a neplatíš účastnický poplatek
  • vystavíme ti potvrzení o stáži/ praxi/ dobrovolnických hodinách a nabytých kompetencích

 

“…jelikož mne organizování tak „trochu“ baví a taky provází životem, řekla jsem si, proč ne… A tak jsem tady … a řeknu jen jedno, zkuste to taky! … je to nakažlivé, inspirativní, zábavné a srdcovka“…” říká o své zkušenosti organizátorka Jana R.

 

CO PATŘÍ MEZI TVÉ ÚKOLY

Ve všech fázích tvého zapojení počítej s plnou podporou koordinátorky projektu a celého Tamjdem týmu.
1) Při PŘÍPRAVĚ (zhruba 2 měsíce až 2 týdny před akcí) organizátor komunikuje se zástupcem partnerské neziskové organizace a domlouvá detaily akce – náplň práce, ubytování, strava atd.; dále píše pozvánku a článek k chystanému projektu v ČJ i AJ, pomáhá s propagací akce, komunikuje s přihlášenými dobrovolníky atd.
2) Během REALIZACE Víkendovky je organizátor prostředníkem mezi neziskovkou a našimi dobrovolníky; zajišťuje, aby byly splněny cíle Víkendovky, pracovní i vzdělávací a dohlíží na to, aby byli všichni šťastní a nic jim nechybělo : ); provádí pár administrativních úkonů spojených s podpisy prezenční listiny a výběrem účastnického poplatku.
3) Při VYHODNOCENÍ (zhruba do týdne po Víkendovce) organizátor zpracovává závěrečnou zprávu, posílá poděkování a shrnutí akce dobrovolníkům i neziskové organizaci. Dále píše krátký text o proběhlé Víkendovce v ČJ a AJ opět pro propagační účely a předává fotografie koordinátorovi.

 

_MG_6875

JAK MŮŽE VYPADAT NAŠE SPOLUPRÁCE?

  • Ve fázi příprav se koordinátor projektu Víkendovky s organizátorem osobně schází, píší si e-maily, volají si přes skype apod. Zodpovědnost za konkrétní úkoly je vždy na domluvě mezi koordinátorem a organizátorem (podle časových možností a předchozích zkušeností z Víkendovek). S vyhodnocením projektu je to stejné – opět minimálně 1 schůzka, e-maily, fotky a  je to;
  • svou první Víkendovku můžeš vést v tandemu se zkušeným organizátorem, takže se není čeho obávat;
  • organizátory vždy skupinově a individuálně ŠKOLÍME:
  • kromě organizování JE MOŽNÉ ZAPOJIT SE I JINAK, a to jako PR pomocník, apod.;
  • zapojit se můžeš i do samotného ROZVOJE TAMJDEMU A DOBROVOLNICTVÍ! Máš nápad na vlastní projekt? Rádi ti jej pomůžeme zrealizovat!

 

Těšíme se na spolupráci!
Na e-mailu vikendy(at)tamjdem.cz ti zodpovíme všechny tvoje dotazy!