Víkendovka v uměleckém centru na venkově

11. - 13.10.2019

V polovině října se vydáme do vesničky Stružinec u Tábora, kde letos vznikl moc zajímavý projekt Naplaveno. Chalupa se stodolou v prostoru malé vesničky Stružinec na Jistebnicku u Tábora nabízí možnost tvorby, odpočinku a vzdálení se od hluku měst. Nabízí prostor, kam mohou lidé přijet a soustředit se na svou uměleckou činnost.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Budeme se věnovat činnostem, které pomůžou zvelebit okolí vznikajícího uměleckého centra – budeme tvořit pracovní dílnu, vysadíme několik topolů v zahradě, postavíme oplocení stromků a když zbyde čas, užijeme si i rytí záhonů. Po práci je taky možnost účastnit se kulturního programu, který nám po dohodě členové spolku připraví.

Vesnička má poměrně slabé telefonické pokrytí, takže si snad užijeme i víkend bez telefonů. 🙂

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek: 450 Kč  nebo 380 Kč pro studenty (kód průkazu ISIC vyplň v sekci “Voucher”)

Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy), ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat na místě
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 450 Kč (anebo 380 Kč pro studenty), který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 182019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

Proč jsme navýšili účastnický poplatek na 450 Kč?

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: Potkáme se v pátek, 11. října na Hlavním nádraží v Praze v 16:45, před prodejnou ZOOT. Vlak odjíždí v 17:01 do Tábora, kde přestoupíme na autobus do Jistebnice, kam přijedeme v 19:05. V Jistebnici nás vyzdvednou autem a dopraví až do Stružince. Pro aktivní dobrovolníky je taky možnost jít po turistické stezce přímo z Jistebnice krásnou procházkou okolo rybníků až na místo (cca 6 km).

NÁVRAT: V neděli je předpokládaný návrh do Prahy okolo 18:00 (možností dopravy je více, bude záležet na vzájemné dohodě).

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Stružinec 8, Jistebnice, 391 33

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v chalupě na postelích.  Na místě bude teplá, studená voda, toaleta, kuchyňka. Přines si vlastní spacák.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné i s naší svépomocí.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky, pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé), čelovka. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání! 

 

Víkendovka je součástí celonárodní dobrovolnické akce 72 hodin.