Vdechněme život sadům kláštera Porta Coeli

26. - 28.6.2020

Lákalo by tě strávit noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století? Procházet se po bývalých ovocných sadech, poznat historii jednoho magického místa a prožít víkend v překrásném prostředí obce Předklášteří? Všechny tyto přání se ti mohou splnit v Porta Coeli!

Spolek Hojnost, který působí v Tišnově, se v klášteře Porta Coeli snaží obnovit staré ovocné sady a zahrady, které v důsledku rozmnožení náletových dřevin přestaly být přístupné. Kromě toho pomáhají při rekonstrukci kláštera. Aby se jejich vize stala skutečnou, potřebují právě nás, protože odvážné projekty z velké míry závisí právě na nadšených lidech ochotných pomáhat.

TADY se můžeš podívat na fotky z dobrovolnické akce v Porta Coeli organizované pod záštitou spolku Hojnost.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?
Čeká nás vyklízení sklepení a zahradní práce v sadech kláštera… Pokud se počasí pokazí, práce uvnitř kláštera je více než dost. V neděli se v klášteře pracovat nesmí, a tak se s Tomášem – místním správcem vydáme poznávat okolní přírodu a zákoutí okolí města Tišnov.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

  • ubytování
  • strava (kromě páteční večeře)
  • společná cesta na místo
  • pojištění zdraví i odpovědnosti
  • organizaci akce a další přidružené náklady
  • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 32020
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky

Seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek odpoledne se sejdeme v Praze a v neděli navečer se tam zase společně dopravíme. Informace upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Porta Coeli 1001, 666 02 Předklášteří, Tišnov.

UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v pokojích bývalé klášterní školy – spát budeme na vlastních karimatkách (v místnostech se topí). Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), karimatka+spacák, přezůvky, a především TEPLÉ pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Baterka nebo čelovka se bude hodit na noční prohlídku. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční večeři.

Je potřeba vzít na vědomí, že v klášteře je nutno respektovat noční klid a alkohol požívat v rozumné míře (ne tvrdý alkohol). Děkujeme!

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Zuzky: vikendy(at)tamjdem.cz, 605 173 740.

Těšíme se na setkání!