Užijte si rodinný víkend v Ostrově přírody

17. - 19.5.2019

KAPACITA TÉTO VÍKENDOVKY JE JIŽ NAPLNĚNA. CHCETE-LI SE PŘIHLÁSIT JAKO NÁHRADNÍCI, MŮŽETE TAK UČINIT NÍŽE, PŘES PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ.

Zveme všechny akční mámy, šikovné táty, neposedné holky a hravé kluky… Vezměte svoje děti mimo město a zažijte dobrovolnický víkend na pomoc lesní školce!
V lesní mateřské školce Ostrov Přírody v Trutnově se děti učí mít rády přírodu, věřit ve své schopnosti a být každým dnem samostatnější. Chcete se dozvědět od profesionálů víc o tom, jak to funguje v lesní školce? Strávit s dětmi konec týdne trochu jinak a odnést si domů společné netradiční zážitky?

Zapojte se do této dobrovolnické, rodinné Víkendovky, poznejte nové rodiny a zajímavé místo a užijte si spoustu zábavy a společnou a smysluplnou práci, která bude ihned vidět!

Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty, pěstounské rodiny a taky jednotlivci bez dětí.

PRÁCE

Pomůžeme místní organizaci s prací na zahrádce a v prostorách školky. Dozvíme se více o tom, jak lesní školka funguje, podíváme se na bylinkovou spirálu, hmyzí hotel a zjistíme spoustu zajímavostí o přírodě a místní historii. Pracovních úkolů bude dost pro děti i dospělé a navíc se do některých z nich zapojí obě skupiny společně a rodiče se budou učit od dětí, ale možná i naopak. Více informací o konkrétních aktivitách dodáme přibližně měsíc před akcí.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro děti bude plně přístupný areál školky s prolézačkami a zábavnými prvky. Víkend přece jenom strávíme v přírodě a navíc ve školce, budeme si proto hrát a poznávat svět netradičním způsobem. Ve volném čase si pak taky můžeme zahrát hry, opéct buřty nebo prozkoumat okolní město a přírodu. Zkrátka si to užijeme od začátku do konce!

K PŘIHLÁŠENÍ PROSÍM POUŽIJTE TENTO ON-LINE FORMULÁŘ

PRAKTICKÉ INFORMACE

KOMU JE AKCE URČENA: rodičům s dětmi (včetně rodin pěstounských), nebo prarodičům s vnoučaty ve složení 1 až 2 dospělí, 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3 až 15 let.

Děti starší 15 let jsou považovány za běžné dobrovolníky, kteří platí poplatek jako dospělý účastník, a tedy 300,-. Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova.

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 17. května se potkáme na autobusovém nádraží Černý most v Praze na nástupišti č. 1, v 16:45, dorazte prosím včas. Pojedeme autobusem v 17:00 do Trutnova a poté přestoupíme na autobus směr Trutnov, Bojiště (příjezd do školky okolo 19:30).

NÁVRAT: V neděli 19. května autobusem v 12:30 ze zastávky Trutnov, Bojiště do Trutnova, aut.nádr., kde přestoupíme na autobus do Prahy v 13:00 a na Černý most přijedeme v 15:14.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Dětská lesní školka – Ostrov přírody, 541 01, Trutnov, Bojiště.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v útulném “domečku” – zázemí školky, kde budou pro děti připravené matrace a deky. Dospělí – určitě si přineste na spaní vlastní karimatku a spacák. Pitnou vodu nám přivezou v barelech, pro užitkovou vodu se chodí do nedaleké studánky.

STRAVA: Po celý víkend bude jídlo zajištěné, pomůžeme občas s přípravou, ale hlavně s úklidem. Na páteční večeři přineste prosím něco vlastního, podělíme se mezi sebou formou pikniku.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), dobrý spacák, karimatku a především pohodlné pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé a adekvátní k počasí). Určitě si přibalte dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu.

KONTAKTNÍ OSOBA: Pokud máte nějaké dotazy, váháte, zda máte potřebné vybavení, chcete se zapojit, ale ubytovací podmínky vám dělají starost atd., obraťte se na koordinátorku Báru na adrese vikendy@tamjdem.cz, 604 370 797. Společně najdeme řešení.

CO JE ZAJIŠTĚNO A ÚČASTNICKÝ POPLATEK
• na celý víkend je zajištěna strava,
• ubytování,
• jedna cesta na místo projektu,
• speciální dobrovolnické připojištění,
• ochranné pracovní pomůcky a pracovní vybavení.
• Cestu zpět z projektu si hradí každý sám.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK
300,- pro běžného dobrovolníka (15 +)
500,- pro 1x rodič + 1x dítě (ve věku 3 až 15 let), 700,- pro 1x rodič + 2x dítě, 800,- pro 2x rodič a 1x dítě, 1000,- pro 2x rodič + 2x dítě,
• zahrnuje všechno kromě zpáteční cesty (okolo 200,- pro 2 lidi), rodinám se speciálními potřebami hradíme i tento výdaj,

• zaplaťte prosím převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
• variabilní symbol pro platbu je 102019
• do zprávy pro příjemce napište své celé jméno
• poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení vaší přihlášky.

STORNO PODMÍNKY
• pokud svou účast zrušíte 11 a více dní před Víkendovkou (úterý – týden a půl před akcí), máte nárok na vrácení 40% z poplatku
• zrušíte-li svou účast 10 a méně dní před Víkendovkou, zůstane poplatek Tamjdemu v plné výši
• pokud se rozhodnete svůj nárok na vrácení 40% z poplatku neuplatnit (účast zrušíte, ale část poplatku si nevyžádáte), bude celý poplatek věnován Tamjdemu na realizaci a rozvoj Víkendovek
• a my vám budeme samozřejmě vděčni…
• Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání!