Ukliďme si Česko!

Jarní paprsky jakoby posvítily na všechen ten nepořádek, který se během pochmurné zimy kolem nás nahromadil. Pouštíme se do umývání oken, třízení haraburdí a uklízení zahrad, abychom se pak ve svém domově cítili svěže a lehce. Když si totiž člověk kolem sebe pořádek udělá, i v duši pak o trošku víc uklizeno má. Uklidit si před svým vlastním prahem ale nestačí.

A tak pojďme i z Česka udělat čisté a nové místo!  Každoroční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko vypukne za necelý měsíc, přesně v sobotu 4. 4. 2020, a ty už se tak můžeš rozmyslet, kde ruku k dílu přiložíš. Podívej se na interaktivní mapu, kde je už kolem 2000 ikonek na místech, kde je jarní úklid naplánován, stačí si jen vybrat a přihlásit se.

Že ve tvém okolí nic není? Zorganizovat si vlastní úklidovou akci je ta nejjednodušší věc! Stačí si jen pročíst jednoduché instrukce, zaregistrovat se, můžeš si také požádat o zaslání rukavic a pytlů a nechat si poradit od zkušených organizátorů.

A pokud se do úklidu z nějakého důvodu zapojit nemůžeš, ale chceš alespoň se svým odpadem zodpovědně naložit, mrkni na aplikaci KAMsNIM, která ti poradí, kam třeba s prošlými léky, pneumatikami, žárovkami, baterkami nebo použitým olejem, a to přímo v okolí tvého bydliště!

Tak na co ještě čekáš? Zapojit se do úklidu Česka je přeci super! Tak nehledej důvody, proč to nejde, tady máš hned několik, proč JO:

  •  práce šlechtí a dobrých skutků není přeci nikdy dost
  • budeš na čerstvém vzduchu a pořádně se protáhneš
  • můžeš si vyzkoušet zorganizovat malou akci, na které se nedá nic zkazit
  • poznáš nové přátelé a třeba i nová místa
  • úklid zabere pár hodin, ale dobrý pocit z něho nezmizí 🙂

Jarnímu úklidu zdar!

KALENDÁŘ AKCÍ
14. - 16. 8. 2020
JISTEBNICE
Víkendovka
18. - 20. 9. 2020
Veselí
VÍKENDOVKA
25. - 27. 9. 2020
Nasavrky
VÍKENDOVKA