Úklid motýlího domova

5. - 7.6.2020

Na první letošní Víkendovku se vydáme na pomoc neziskovce Ochrana fauny ČR, která kromě aktivit na záchranu raněných a ohrožených zvířat v Hrachově provozuje také Motýlárium ve Voticích. Motýlí rezervace napomáhají zamezení vymírání motýlů v krajině.

Oblast je známá výskytem mnoha druhů stepní fauny a flory a bez adekvátní péče zarůstá dřevinami a zvířata odsud mizí. Předloni jsme odstraňovali náletové dřeviny, loni jsme obnovily pastvy koz, ovcí a poníků a letos nás čeká revitalizace motýlária a motýlí stepi.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Čekají nás zahradnické práce na motýlí stepi a biotopech motýlária- především pletí, kosení, stříhání vegetace apod.) natírání obvodových stěn a spousta další práce na venkovních i vnitřních motýlích lokalitách.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

  • ubytování
  • strava (kromě páteční večeře)
  • společná cesta na místo
  • pojištění zdraví i odpovědnosti
  • organizaci akce a další přidružené náklady
  • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 22020
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky

seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVAV pátek 5. června se potkáme v Praze. Místo a přesný čas ještě upřesníme.

NÁVRAT: V neděli 7. června se odpoledne do Prahy zase společně vrátíme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Zámecká 810, 259 01 Votice

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme ve společenské místnosti (v areálu organizace) na zemi, je proto nutné si přinést vlastní spacák a karimatku. V domě jsou toalety, sprcha i malá kuchyňka.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT:  Pokud máš nějaké dotazy, napiš koordinátorce Zuzce na: vikendy(at)tamjdem.cz, 605 173 740.

Těšíme se na setkání!