Příprava barokního letohrádku na netradiční festival

21. - 23.8.2020

 

Valdštejnská Lodžie. Místo časem zapomenuté, hvězdami však ne. Cestu sem našel Johannes Keppler, když sepisoval vesmírné zákony i Karel Hynek Mácha. “Valdštejnské imaginárium, místo zapomenutých snů”, nás po roce opět s nadšením přivítá.

Do téhle magické barokní památky u Jičína jezdíme už několik let a moc rádi. Už jsme v Lodžii pomohli např. s omítkami, chodníkem z kamenů, přípravou dříví a úklidem přilehlého lesa, drobnými “archeologickými pracemi” a s řadou dalších činností. Lodžie žije zejména kulturou, tak trochu alternativní, magickou.

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás zde skvělý hostitel Jiří Vydra, kterému pomůžeme připravit místo na Lodžie Worldfest, festival worldmusic, alternativní hudby a netradičního divadla, který se bude konat v září. Budeme vyklízet a připravovat prostory jako sklep, terasu, dvůr a především kostel. Pokud zbyde čas a síla, pustíme se do přípravy dřeva na zimu. Zároveň bude v lodžii v pátek probíhat koncert kapely Korjen, na který jsme na uvítanou zváni. 

Okolí navíc skýtá veliké množství vyžití, například si můžeme vyběhnout na nedaleký Zebín, místo s paleolitickou minulostí a výhledem na Trosky, nebo ochutnávat výbornou kávu a skvělé zákusky v místní kavárně.

Důležité upozornění: Budeme pracovat v prašném prostředí, proto nedoporučujeme účast alergikům a všem ostatním doporučujeme vzít si s sebou roušky nebo šátky. 

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 500 Kč pro dospělého a 350 Kč pro studenta. Co je v ceně zahrnuto?

  • ubytování
  • strava (kromě páteční večeře)
  • společná cesta na místo
  • pojištění zdraví i odpovědnosti
  • organizaci akce a další přidružené náklady
  • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 350,- nebo 500,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 72020
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky

Seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek odpoledne se sejdeme v Praze a v neděli navečer se tam zase společně dopravíme. Informace upřesníme.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Valdštejnská lodžie, Sedličky 4, 506 01 Jičín.

UBYTOVÁNÍ: V pátek spaní na svých karimatkách a spacácích, v sobotu ubytování na matracích. Na místě je teplá voda, sprcha i záchody. 

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „sníme vše, co jste si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák a kariamtka, přezůvky, a především teplé pracovní oblečení a boty. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Zuzky: vikendy@tamjdem.cz, 605 173 740.