Připrav barokní lodžii na novou kulturní sezónu

12. - 14.4.2019

Valdštejnská Lodžie. Místo časem zapomenuté, hvězdami však ne. Cestu sem našel Johannes Keppler, když sepisoval vesmírné zákony i Karel Hynek Mácha. “Valdštejnské imaginárium, místo zapomenutých snů”, nás po roce opět s nadšením přivítá.

Do téhle magické barokní památky u Jičína jezdíme už několik let… a moc rádi. Už jsme v Lodžii pomohli např. s omítkami, chodníkem z kamenů, přípravou dříví a úklidem přilehlého lesa, drobnými “archeologickými pracemi” a s řadou dalších činností. Lodžie žije zejména kulturou, tak trochu alternativní, magickou.

CO BUDEME DĚLAT?

Čeká nás zde skvělý hostitel, kterému pomůžeme opravit a dostavět kamenný chodník a připravíme památku na novou sezónu. Pokud nám zbude čas, můžeme se pustit do terénních úprav nebo do úklidu objektu. Okolí skýtá veliké množství vyžití, například si můžeme vyběhnout na nedaleký Zebín, místo s paleolitickou minulostí a výhledem na Trosky, nebo ochutnávat výbornou kávu a skvělé zákusky v kavárně lodžie.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování 
 • strava (kromě páteční večeře)
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 300,- (nebo více) zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 062019
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
  • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek se setkáme na autobusovém nádraží Praha Černý most v 16:45 na nástupišti č. 2. Přijeď prosím včas, autobus odjíždí v 17:00. Do Jičína dorazíme v 18.10.

NÁVRAT: V neděli, 14. dubna, autobusem z Jičína v 15:55. Do Prahy (Černý most) dorazíme v 17:15.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Valdštejnská lodžie, Sedličky 4, 506 01 Jičín.

UBYTOVÁNÍ: Ubytování na matracích, s teplou vodou, sprchou i záchody.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „sníme vše, co jste si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky, a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.