Jarní úklid ve Valdštejnské Lodžii

12. - 14.4.2019

Na další Tamjdem Víkendovku zamířilo 11 dobrovolníků do místa plného romantiky a historie poblíž Jičína. Naším cílem byla Valdštejnská Lodžie. Ač se to nezdá, během víkendu jsme odpracovali neuvěřitelných 110 hodin dobrovolnické práce.

V pátek večer jsme měli možnost shlédnout úžasné loutkové představení Nejmenší ze Sámů o laponském pastevci sobů. V sobotu jsme se pustili do práce a naší hlavní činností bylo vyklízení prostor zázemí Lodžie pro nadcházející rekonstrukci. S nadšením jsme se pustili do práce a vynášeli ven na dvůr spousty věcí. Od lešenářských trubek po spoustu divadelních rekvizit. Vynesené rekvizity jsme následně přeskládaly do nových prostor. Taktéž došlo i na úklid Lodžie, kde hlavní roli sehrály košťata a lopatky. Za těžkou práci jsme byli odměněni výbornou domácí kuchyní s několika skvělými koláči a návštěvou místní kavárny. Na sobotu večer nám kastelán Jirka připravil prezentaci aktivit, které se pořádají v objektu Lodžie.

Důležité je poděkovat všem dobrovolnicím a dobrovolníkům za jejich čas a nasazení, které přeměnili ve spoustu odvedené práce. Děkujeme a příště na viděnou!

Více fotek najdeš na našem Facebooku!