Poznej život v komunitní vile

5. - 7.4.2019

Během víkendu ve Ville Vallile budeš mít příležitost poznat, jak se žije v komunitním domě na půli cesty pro lidi s handicapem. Úžasná přátelská atmosféra, radost, kterou zde všichni září a jejich veskrze pozitivní přístup a skvělý smysl pro humor tě zaručeně, i za krátký víkend, inspiruje k radostnějšímu prožívání světa! Budeš mít šanci vyptat se asistentů na jejich práci a zakladatelů sdružení na jejich vize a v neposlední řadě se dozvíš mnoho zajímavostí z historie samotné Villy (skvost české secesní architektury) a z bohaté historie organizace.

Tamjdem byl ve Vallile už mnohokrát a každý víkend byla pecka! Pracovali jsme dohromady s obyvateli Villy, prošli jsme se po okolí, posedávali jsme okolo obrovského komunitního stolu, povídali jsme si, hráli hry…Přátelská atmosféra Villy je opravdu kouzelná!

Na práci nás tentokrát čeká sázení stromků v blízkém lese. V loňském roce museli vykácet stromy napadené kůrovcem a nyní je potřeba vykácené plochy znovu zalesnit. Pomoc každého dobrovolníka bude pro obnovu lesa nenahraditelná.

PŘIHLAS SE

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 5.dubna se setkáme na hlavním vlakovém nádraží v Praze, před ZOOT – Výdejna radosti v 16:35. Prosím přijď včas, vlak odjíždí v 16:55. Na místo dorazíme v 18:26.

NÁVRAT: V neděli 7. dubna pojedeme vlakem z Červeného Újezdu v 14:31, kterým do Prahy na hlavní nádraží dorazíme v 16:22.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Villa Vallila, Červený Újezd 32, Benešov

UBYTOVÁNÍ: Ubytování na matracích a postelích v podkroví Villy, s teplou vodou, sprchou i záchodem. Je třeba si vzít vlastní spacák.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „sníme vše, co jste si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený je pouze v sobotu ráno).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky, a především kvalitní pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé, ale uvidí se podle počasí). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK
Účastnický poplatek 300 Kč:

 • zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 042018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

Jak to vypadalo na Víkendovce ve Ville Vallile loni? Koukni se na fotky z minulé akce.

Těšíme se na setkání!