Pomoz s přípravami jablečné slavnosti v Bílých Karpatech

20. - 22.9.2019

V druhé polovině září se vydáme napříč republikou, až na česko-slovenské hranice, do překrásné přírody Bílých Karpat. V oblasti bájných Moravských kopanic, kde ještě nedávno působily žítkovské bohyně zavítáme do ekocentra Veronica v obci Hostětín.

Posláním Centra Veronica je ukazovat, že vztah k přírodě, místním zdrojům a tradicím spolu s ohleduplným hospodařením může chránit životní prostředí a globální klima, ekonomicky stabilizovat venkov a řešit nezaměstnanost i v poměrně odlehlých oblastech.

A CO BUDEME NA VÍKENDOVCE DĚLAT?

Cílem téhle Víkendovky bude hlavně připravit areál centra na tradiční Jableční slavnost, která se uskuteční o týden později. Více informací o typech práce doplníme brzy. Ve volném čase můžeme vyrazit na výlet po okolí, nebo si vychutnáme podzimní večer u táboráku s pravým Hostětínským moštem.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek: 450 Kč  nebo 380 Kč pro studenty (kód průkazu ISIC vyplň v sekci “Voucher”)

Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy), ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat na místě
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 450 Kč (anebo 380 Kč pro studenty), který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 162019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

Proč jsme navýšili účastnický poplatek na 450 Kč?

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 20. září se potkáme v 16:40 v Praze na hlavním nádraží před obchodem ZOOT. Doraz prosím včas. Vlak odjíždí v 16:58 do Veselí n. Moravou, kde přestoupíme na osobák a v 22:14 dorazíme do Hostětína. Cca 10 minut potrvá přesun do organizace.

NÁVRAT: V neděli pojedeme vlakem v 14.27 přes Uherský Brod do Prahy, kam dorazíme v 19:04.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: č.p. 86, 687 71 Hostětín

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme na zemi v domečku přímo ve vesnici, který budeme mít pro sebe.  Na místě bude teplá, studená voda, toaleta, příruční kuchyňka i venkovní ohniště. Přines si vlastní karimatku a spacák.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Vzhledem k dlouhé páteční cestě budeme pravděpodobně večeřet ve vlaku. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné (taky je možné zajistit i speciální diety).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatka, přezůvky, pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé), čelovka. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání!