Pomoz s opravou nezávislého kulturního centra

22. - 24.3.2019

Nezávislý projekt kulturního centra Farmstudio se nachází na území CHKO Kokořínsko v jedinečných prostorách bývalého zemědělského statku z počátku 19.století. Ten dlouhá léta nebyl využívaný a chátral. Život a podobu se mu snaží navrátit členové spolku Farmstudio, a to i za pomoci dobrovolníků. Pod rukama šikovných lidí se pomalu ale jistě mění na centrum kultury a to jen pár kilometrů od Prahy.

CO ZA PRÁCI NÁS ČEKÁ?

Budeme dělat různé typy práce v rámci rekonstrukce historického objektu zemědělského statku: terénní úpravy, vyzkoušíme si třeba zednické práce, renovaci, natírání, nebo broušení. Od dokončení první fáze přípravy areálu závisí zahájení plného provozu neziskového kulturního centra, proto je naše pomoc v tuhle chvíli klíčová. Kvůli charakteru Víkendovky hledáme fyzicky silnější dobrovolníky, kteří zvládnou třeba i těžší práci. 🙂

PŘIHLAS SE

Ve Farmstudiu a v okolí se nachází několik zajímavostí, které během práce a ve volném čase prozkoumáme. Můžeš si užít duchovní relaxaci na místě s unikátní atmosférou CHKO Kokořínsko a večerní posezení u ohně. Ve volném čase bude taky možnost výletu do přírody, návštěvy kulturně-historických objektů, nebo účasti na tematickém fotografickém workshopu. V areálu je taky galerie současného umění a v obci cukrárna s vlastní výtvarnou galerií.

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování 
 • strava (kromě páteční večeře)
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 300,- (nebo více) zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 022019
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
  • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 22. března se potkáme na stanici metra Ládví v 18:20, doraz prosím včas. Autobus jede v 18:45 do Mělníka, odkud pojedeme dalším busem do Vysoké (příjezd v 19:51).

NÁVRAT: V neděli, 24. března. Máme dvě možnosti:

1) Z Vysoké vyrazíme kolem 15:00 a vydáme se pěšky do nejbližší obce Lhotka, vzdálené 5km (cca 1 h pěšky), odkud se svezeme v 16:30 vlakem do Mělníka a odtud autobusem do Prahy (do zastávky Nádraží Holešovice), kam dorazíme v 17:45.
2) Z Vysoké v 17:43 autobusem do Mělníka, odtud dalším autobusem do Prahy (do zastávky Ládví), s příjezdem v 18:53. Na způsobu nedělní dopravy se můžeme domluvit až na místě.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Vysoká 26, 277 24 Mělník.

UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v pokojích a spíme na postelích. K dispozici nám bude také společenská místnost (ve společných prostorech se pohybují kočky) a kuchyně. Na místě jsou toalety i koupelna s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné, ale s jeho přípravou budeme pomáhat. Organizace preferuje bezmasou stravu (pokud by s tím měl někdo problém, je možné udělat kompromis).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), přezůvky, a pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.