Oslav Den Země ve středisku ekologické výchovy

26. - 28.4.2019

Loni jsme si v Horním Maršově užili Víkendovku na masopustu. Letos, již koncem dubna opět vyrazíme do Krkonoš! Konkrétně do Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER a do jejich vzdělávacího centra DOTEK. Pojeď s námi zažít tento ráj na zemi a seznam se se zajímavými koncepty této organizace. V horách nás navíc u práce v zahradě čeká příjemná relaxace. Dozvíme se také něco o fungování centra a určitě bude čas porozhlédnout se po okolí.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Čeká nás práce v krásném krkonošském podhůří, kde vyrazíme pomoct s přípravou Dne Země (stavění stánků, roznášení lavic a stolů, příprava materiálů, obsluha stanovišť s výzkumnou tematikou – vysvětlování návštěvníkům, jak se správně používá dané nářadí). Letošním tématem Dne Země budou “ohrožené druhy Krkonoš”. Po práci si užijeme večer u táboráku, nebo navštívíme lokální vinotéku. V neděli bychom se pak přesunuli za prací na přírodní zahradu, kde pomůžeme s jarní údržbou (zemní práce na zahradě, kopání nového žlabu pro klauzu a jeho vyzdívání).

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty, odpočinutí si od městského shonu a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 072019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 26. dubna se v 16:40 potkáme na autobusovém nádraží Černý most, na nástupišti č.1. Autobus odjíždí v 17:00 přímo do Horního Maršova. Prosím, přijď včas (je to poslední přímý spoj daného dne).

NÁVRAT: V Neděli 28. dubna v 14:20 autobusem z Horního Maršova, přímo do zastávky Praha-Černý most, kam dorazíme v 17:20.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Horská 175, 542 26 Horní Maršov.

UBYTOVÁNÍ: Tentokrát budeme spát v budově školy, jejíž část má organizace pronajatou. Nejsou tedy potřeba karimatky (postele tam jsou), stačí spacáky.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT:  Pokud máš nějaké dotazy, napiš koordinátorce Báře na: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání!