Objev krásu dobrovolnictví, prozkoumej cizí kultury a poznej sám sebe

Chceš dát svému životu nový rozměr? Vyjeď za hranice Česka i své vlastní komfortní zóny. Přidej se k dobrovolníkům z celého světa a pomoz projektům, které se snaží udělat z tohoto světa lepší místo. Vyber si workcamp podle svých zájmů a časových možností a připrav se na léto, které změní tvůj život!

A co je to workcamp? Ve zkratce dvou až třítýdenní dobrovolnický projekt, kterých je po světě hned několik stovek (a několik z nich najdeš i u nás). Sjíždí se na něj parta cirka desíti dobrovolníků z různých zemí a společně pak pracují, tráví volný čas, poznávají sebe i své okolí.

mezinárodní databázi jsou zveřejněny všechny aktuální projekty s volnými místy a vybrat si můžeš například práci s dětmi, renovaci historických památek nebo pomoc s organizací hudebních festivalů. Ale tím to rozhodně nekončí! Klikni sem a přesvědč se o tom, jak obrovské možnosti dobrovolnictví nabízí. A pokud nechceš procházet celý seznam, koukni na náš výběr a přihlas se klidně hned teď!

Pomoc s rozvojem indiánské rezervace

USA, 4/6 – 22/6

Dvě neziskové organizace se spojily, aby společně pomohly s rozvojem jedné z nejchudších oblastí Spojených států. Jejich cílem je vytvořit centrum pro obyvatele místní komunity. Jako dobrovolník zde pomůžeš se samotnou stavbou centra, takže budovatelské, instalatérské nebo elektrikářské zkušenosti jsou velmi vítány.

Farmářská komunita na severu Evropy

Finsko, 24/6 – 8/7

Jak funguje komunitou podporované zemědělství (tzv. KPZ) můžeš zjistit na farmě kousek od Helsinek. Kromě studijní části tě čeká také práce na poli, při které zapomeneš na všechen stres a starosti. A to nejlepší? Vzít s sebou můžeš i své kamarády nebo děti, a ukázat jim, že jídlo opravdu nepochází ze supermarketu…

Kulturní festival na venkově

Rumunsko, 31/7 – 13/8

Po úspěšných projektech v minulých letech se i letos budeš moct vydat na východ Evropy a zapojit se do aktivit pro rozvoj dětí a mládeže. Snahou organizátorů je totiž zprostředkovat kulturní výměnu, možnost mluvit anglicky, posílit touhu o vzdělání a poukázat na krásy vlastní země právě u nejmladších obyvatel venkova.

Vzdělávání v Zahradě života

Rakousko, 14/6 – 30/6

Představ si dům uprostřed nádherné přírody, kde můžeš bydlet, odpočívat, meditovat, cvičit jógu nebo se učit hrát na nový hudební nástroj. A nyní si představ, že do takového domu pojedeš v červnu i ty, pomůžeš s jeho údržbou, vyzkoušíš si tvorbu mozaiky, odpočineš si u práce v zahradě a poznáš nejen ostatní dobrovolníky, ale i současné obyvatele. Nezní to jako snové léto?

Permakulturní park v Merbolticích

Česko, 3/6 – 10/6

Na zajímavý projekt nemusíš jezdit přes půl světa, spoustu z nich najdeš i v našich končinách. Příkladem je krásný workcamp ze severu Čech, kde se společně s ostatními nadšenci pustíš do tvorby jedlého parku, poznáš jak fungují principy permakultury a objevíš krásy místního okolí. Pokud chceš strávit týden v přírodě, poznat partu lidí z celého světa a udělat něco dobrého, pojeď tam s námi!

Jdeš do toho? Láká tě cestovat, poznávat zajímavé lidi a zároveň pomoci tam, kde je to potřeba? Na nic nečekej, vyplň přihlášku a začni balit. Protože skvělé zážitky čekají jen na tebe!

Stovky dalších projektů najdeš v oficiální databázi, a pokud si s čímkoli nebudeš vědět rady, dej nám vědět na outgoing(at)tamjdem.cz

Budeme se těšit na všechny přihlášky!