Usedlost Jasanka, o.p.s

Děti a mládež, Zvířata

Posláním Usedlosti Jasanka o.p.s. je vytvářet prostor pro rozvíjení citlivého vztahu lidí k přírodě a k sobě navzájem. Organizace realizuje vzdělávací, osvětové a kulturní aktivity pro děti a mládež a veřejnost v mikroregionu Rýmařovsko. Svou činností přispívá k obnově přírodních a kulturních hodnot a tradic místního kraje a komunity. Jasanka pořádá letní dětské tábory zaměřené na aktivity s využitím koní, jízdu na koni a ekologickou výchovu, provozuje turistickou jízdárnu a hipostanici. Dlouhodobým cílem Usedlosti Jasanka je vybudovat v prostorách statku, stodoly a na přilehlých pozemcích v Albrechticích u Rýmařova mimojiné i komunitní ekocentrum.

http://www.usedlost-jasanka.cz/

Albrechtice u Rýmařova 30, 793 51 Břidličná

Jaké se tu konaly projekty?

Hlína, teepee, mozaiky, koně a 7 dobrovolníků

víkendovka

V Usedlosti Jasanka se 7 dobrovolníků navždy zapsalo do historie této neziskové organizace. Holýma rukama a bosýma nohama zpracovali hliněnou omítku, nahodili stěny  stodoly a ozdobili je mozaikou..Více se o Víkendovce v Jasance dozvíte v našem archivu.

... Číst dál

16.7.2020  

Místo, kde si lidé a příroda vzájemně naslouchají

víkendovka

Poslední květnový víkend jsme navštívili neziskovou organizaci Usedlost Jasanka, kde jsme pomáhali s nahazováním hliněných omítek.Sešli jsme se v pátek odpoledne na hlavním nádraží v Praze a vydali jsme se na několikahodinovou cestu do podhůří Jeseníků. Na přestupu v Olomouci

Organizátoři: Dalka Baráková, Sandra Krupičková

... Číst dál

29-31.5.2015