Spolek Hvozd

Příroda, Občanská iniciativa

Spolek je společným projektem několika přátel – hudebníků a bylinářů, jogínů a řemeslníků, kteří se potkali v malebné vesnici, která je zároveň památkovou zónou s mnoha architektonickými perlami. Pozemky spolku se skládají z pár hektarů zahrad, louky, lesa a koutů divočiny; v sousedství je studánka s lahodnou vodou, ve vsi jsou dva bio farmáři, na kopci rozhledna, a všude v okolí hluboké lesy a kamenné moře.
Veškeré aktivity jsou založeny na principech permakultury, o nichž se u nás konají neformální setkání a odborné kurzy. Společně s lidmi v regionu I vzdálenějších míst pořádají kulturní a vzdělávací akce, tématická setkání, jenž budou přínosem i pro místní komunitu a region, pro setkání různých kultur a světů.
Jako dobrovolníci můžete očekávat druhy pracovní zábavy jako… zahradničení, údržba sadu, sběr bylin, kosení, pomoc při výrobě didgeridoo, menší truhlářsko-tesařské projekty, hliněné omítky, ….. a při tom všem bude jistě krásné počasí, čistý vzduch, zpěv ptáků, krásný výhled do krajiny a dostatek lahodného čaje.

https://www.facebook.com/spolekhvozd

Jaké se tu konaly projekty?

Vyzkoušeli jsme si permakulturní farmaření!

workcamp

Deset dnů ve Spolku Hvozd obklopeného kopci, lesy a loukami s osmi dobrovolníky ze všech koutů Evropy, kteří pomohli se stavbou Jedlého parku. Tak takový byl jeden z posledních workcampů této sezóny. Mákli jsme si při stavbě kamenné zdi, sbírali

... Číst dál

3-12.9.2018  

Sedm dní v „jedlém parku“

workcamp

Dne 3. 6. 2018 jsme se sešli v Praze na nádraží a vyrazili do Merboltic, malé vesničky na severu Čech. Zde jsme měli strávit následující týden. Našim úkolem bylo pomoc rozvíjet „park, co se dá sníst“. Myslím, že většinu z

Organizátor: Lucie Rychlá

... Číst dál

3-10.6.2018