Máme v poslední době upřímnou radost! Proč?

Ano, čteš správně. Opravdu se v posledních týdnech vlastně radujeme… a může za to koronavirus. Respektive to, co opatření, která v souvislosti s rizikem nákazy tímto onemocněním způsobila ve společnosti.

Kdo může, tak neváhá a šije roušky, pořizuje nákupy, venčí psy, donáší obědy… daruje materiál či peníze, zakládá iniciativy a motivuje ostatní ke zdánlivě malým úkonům, které ale mohou být nemožné pro druhé, nebo uvádí do života nové a nové nápady, jak být v boji s nákazou a při zajištění bezpečí pro své okolí efektivnější, ba dokonce i jak zajistit alespoň nějaké příjmy v momentálně ekonomicky nestabilní době.
A to je vážně krásné! Ukázalo se, kolik je mezi námi ve skutečnosti ukrytých hrdinů!

Pro nás v Tamjdemu – celý tým i naše dobrovolníky je dobrovolnictví součástí běžného života. Je pro nás normální darovat vlastní čas, energii a zkušenosti ve prospěch rozvoje něčeho, co nám dává smysl, čemu věříme a chceme, aby v naší společnosti fungovalo.
A k tomu se našimi dobrovolnickými aktivitami na pomoc českým neziskovkám snažíme od roku 2013 motivovat více a více lidí. Malými, dílčími kroky, změnami v myšlení a jednání každého jednotlivého dobrovolníka chceme docílit toho, že to, co se vlastně už teď děje ve společnosti, je normální.

Je normální si nezištně pomáhat a vzájemně se podporovat, je normální chtít ze sebe vymáčknout to nejlepší, je normální upřímně vyjádřit druhému vděk a ocenění.

A dnes, jako bychom přeskočili několik dekád, tohle všechno se stalo skutečností.

Přiblížili jsme se k naplnění jedné ze zásadních vizí naší organizace. Mám z toho obrovskou radost a jsem na tu naši českou společnost hrdá.

Přála bych si, abychom v tomto rozpoložení mohli s naší prací a projekty na pomoc českým neziskovkám navázat, až tento krizový stav pomine. Ale dobře víme, že nám současná situace na druhou stranu přináší i nemalé starosti. I proto jsme se v posledních dnech neozývali. Intenzivně přemýšlíme a přehodnocujeme… snažíme se věštit z křišťálové koule a odhadnout co s námi v příštích měsících, ale i v dalším roce bude. A nejen s naší neziskovkou, ale i dalšími…
O tom ale až příště.

Teď je čas konečně se podívat zblízka na všechny ty krásné nápady a iniciativy!
V bezvadném článku Světa neziskovek jich najdeš desítky!

A mimochodem úvodní fotka není fotomontáž, ale realita z workcampu na pomoc Práhu Jižní Morava v Brně v roce 2019. Roušky frčely už tehdy a jako vždy to skvěle vyfotil Michal Turek.

Zůstaňme radostní a zdraví!

Markéta Marques, ředitelka Tamjdemu
tamjdem@tamjdem.cz

KALENDÁŘ AKCÍ
14. - 16. 8. 2020
JISTEBNICE
Víkendovka
18. - 20. 9. 2020
Veselí
VÍKENDOVKA
25. - 27. 9. 2020
Nasavrky
VÍKENDOVKA