Královský úklid v zámeckém parku

29. - 31.3.2019

Zámek ve Veselí nad Úhlavou ze druhé poloviny 19. století byl postaven na místě, kde původně stála historická tvrz. Přesto, že je zámek kulturní památkou s velice zajímavou pohraniční historií, se na něm viditelně podepsal čas a dnes je zchátralý. Vzbudit ho k životu se dnes daří zejména místnímu spolku Tvrz Veselí.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Zapoj se s námi do úprav krásného zámeckého parku. Na místě je velké množství pokácených stromů a vysekaných náletových dřevin, které je třeba roztřídit, zpracovat, odvozit. Tímto způsobem tak nejen, že spolku pomůžeme zužitkovat cenné dřevo, ale zejména vyčistíme park a uděláme v něm tak prostor pro jarní a letní kulturní a společenské akce. Čeká nás tedy práce se dřevem, venku, v přírodě, a to za každého počasí. Těšit se můžeš na čaj a jídlo uvařené na ohni.

V parku a v okolí zámku budeme mít možnost vidět například původní bazén nebo bobra, když budeme mít štěstí. Ten v parku “pomohl” odstranit už několik stromů. Členové spolku, možná za doprovodu místních pamětníků, nám poví více o bohaté historii místa, ale i organizace a podíváme se i do zámku. Po práci se můžeme vydat na procházku na poutní místo Dobrá voda u Pocinovic nebo na rozhlednu sv. Markéty, ze které je krásný výhled na Šumavu.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • ubytování 
 • strava (kromě páteční večeře)
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 300,- (nebo více) zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 032019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ A DOPRAVA: V pátek 29. března se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:20, doraz prosím včas. Vlak jede v 17:45 do Domažlic (příjezd v 19:59). Dále pojedeme do Pocinovic (příjezd v 20:37), kde budeme ubytovaní.

NÁVRAT: V neděli, 31. března z Pocinovic v 14:55, přes Klatovy, s příjezdem do Prahy v 17:55. Pro mimopražské je taky možnost odjet dříve.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Veselí 2, 340 21 Janovice nad Úhlavou.

UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v pokojích na postelích a na matracích a ve společenské místnosti na matracích. Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou. Budeme spát u jednoho ze členů Spolku v domě.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i v sobotu dopoledne).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, baterku nebo čelovku, teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé), plášťenku, menší cestovní batoh na svačinu a vodu a další osobní věci, budeme cestovat mezi zámkem a místem, kde budeme ubytovaní. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční večeři.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání!