Postavme ohradníky pro kozy a ovce

3. - 5.5.2019

Začátkem května se opět vydáme na pomoc neziskovce Ochrana fauny ČR, která kromě aktivit na záchranu raněných a ohrožených zvířat provozuje také Motýlárium ve Voticích. Motýlí rezervace, napomáhají zamezení dalšímu vymírání motýlů v krajině.

Zmíněná lokalita je historicky známá výskytem mnoha druhů stepní fauny a flory a bez adekvátní péče tohle místo zarůstá dřevinami a zvířata odsud mizí. S prvním krokem pro nápravu jsme pomohli loni na podzim, když jsme odstraňovali náletové dřeviny. Teď nastal čas pro obnovení pastvy koz, ovcí a poníků!

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Hlavním úkolem víkendu bude postavit pořádnou ohradu pro místní kozy a ovce, které ji budou moct v následujících měsících či letech využívat. V případě, že nám počasí nevyjde, s prací se přesuneme dovnitř a budeme pomáhat přímo v místním Motýláriu.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 082019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 3. května se potkáme na Hlavním nádraží v Praze v 16:30, doraz prosím včas. Vlak jede v 16:55 přímo do Votic (příjezd v 18:05).

NÁVRAT: V neděli, 5. května, vlakem z Votic v 14:50, přes Benešov u Prahy, s příjezdem do Prahy na hl. nádraží v 16:22.

ADRESA KONÁNÍ AKCE:  Zámecká 810, 259 01 Votice.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme ve společenské místnosti (v areálu organizace) na zemi, je proto nutné si přinést vlastní spacák a karimatku. V domě jsou toalety, sprcha i malá kuchyňka.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatku, přezůvky. Nezapomeň si pracovní oblečení a pevné pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 776 493 201.

Těšíme se na setkání!