Bar v lese? Pomoz nám s jeho dostavbou

5. - 7.4.2019

Hluboké josefovské údolí v Moravském krasu ukrývá mnohá tajemství. Nespoutaný meandrující potok, vysoké kopce, skály, hluboké lesy plné zvěře a cca 180 jeskyní a téměř uprostřed tohoto údolí stojí právě Švýcárna. Mystika tohoto místa přitahuje lidi již od nejstarších časů osídlení tamních končin. Před pár lety zde vzniklo Ekologické volnočasové centrum Švýcárna, které se dlouhodobě zabývá mezinárodními výměnami, akcemi zaměřenými na seberozvoj a ekologickou osvětou. Jedním z jeho cílů je návrat lidí k přírodě a tím i sami k sobě.

NA JAKOU PRÁCI SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

Areál Švýcárny poskytuje škálu možností pro práci dobrovolníků. My se budeme snažit pomoci hlavně při dokončení stavby lesního baru a útulny a s úpravami areálu po zimě. Po práci se vydáme objevovat okolí, víme totiž, že lidé ze Švýcárny si vždy pro nás připraví zajímavý program. Zažili jsme tam létání pří józe, tradiční jarní oslavy nebo půlnoční výlet zatopenými jeskyněmi. Obklopeni horami, lesy, zurčícím potokem v překrásném údolí už na nás čeká nezapomenutelný víkend!

PŘIHLAS SE

Podívej se na fotky z poslední společné akce.

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 052019
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 5. dubna se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 16:30, doraz prosím včas. Vlak jede v 16:50 do Brna-Židelnice (příjezd v 19:16), odkud pojedeme vlakem do Adamova (příjezd v 19:47). Batohy nám odvezou autem a my si uděláme do Švýcárny procházku (cca hodinu).

NÁVRAT: V neděli, 7.dubna, pravděpodobně z Adamova v 15:40 s příjezdem do Brna, Židenice v 15:54 a do Prahy v 18:42.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Josefovská 459, Adamov 679 04.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v pokojích na postelích, je ale nutné přinést si vlastní spacák. Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacákpřezůvky a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

Těšíme se na setkání!