A co dává smysl tobě?

Spěch, kupící se úkoly a upomínky; každodenní práce se někdy může zdát nejen nekonečnou, ale i smysl postrádající. Na světě jsou ale i taková místa, kde se každá ruka přiložená k dílu projeví okamžitě. Láká tě myšlenka na chvíli vše opustit a vydat se něco změnit? Zažít něco úplně nepředvídatelného a dát svému životu nový rozměr? Tak neváhej a nakoukni do mezinárodní databáze workcampů. Nabízí širokou škálu možností jak pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce.

Dobrovolnické výjezdy jsou zpravidla v rozsahu dvou až tří týdnů a nachází se téměř v každém koutku světa. Workcampy se liší různorodými zaměřeními a každý si určitě vybere. Od 15 let věku můžeš vyjet, kam se Ti zachce po České republice, od 18 let se poté můžeš hlásit na zahraniční projekty. Jestli máš stresu a rutiny dost, tak na co čekáš?  Máme tu pro tebe malou ochutnávku toho, co se blíží!

Budování sociálního začlenění v italských horách

Itálie, 20/08 – 31/08

Dobrovolníci zde bydlí v domě společně se skupinou intelektuálně handicapovaných hostitelů. Pomocí zahradní terapie, socializačních her a orthoterapie tu dobrovolníci skupině zpříjemňují navazování mezilidských vztahů a zlepšují pohled na svět. Občas také dojde na zahradní a manuální práce, nicméně hlavní náplní workcampu je trávení společných chvil, výlety a hry. Sídlo komunity rodinného typu je v krásném, tichém prostředí hor Monferrato.

Setkání mladých ochranářů přírody Ökotopia

Švýcarsko, 17/05 – 22/05

Okopia je setkání pořadáné organizací Pro Natura pro všechny milovníky přírody. Jakožto dobrovolník se tu můžeš podílet jak na organizaci, tak na průběhu (a úklidu) jednoho z největších setkání svého typu! Dobrovolníci – svěřenci mladších účastníků akce – budou mít v průběhu workcampu příležitost vzdělat se v nejrůznějších otázkách ochrany životního prostředí. Velký důraz je také kladen na multikulturní výměnu znalostí, zkušeností a třeba i na výměnu tradičních pokrmů mezi účastníky. Čas se najde na nejrůznější sportovní aktivity, výlety a zábavu. Na programu je zkrátka skoro vše!

Připadá ti, že je ti koncept dobrovolnictví blízký a máš větší chuť zkusit alespoň jeden z workcampů? Raději bys vycestoval s podporou domácí neziskové organizace?  Stačí se pouze PŘIHLÁSIT a administrativazůstává na nás!

Dotazy, nejasnosti? Piš na outgoing(at)tamjdem.cz

Místa ubývají, tak není na co čekat!