Babí léto v Modletíně

3. - 12.9.2018

S koncem léta a workcampové sezóny nepověsíme ještě rukavice na hřebík, ale vydáme se již tradičně do milého Benediktu v Železných horách. Obklopeni nádhernou přírodou a přátelskou komunitou lidí s i bez postižení, se budeme věnovat stavbě kamenných schodů, vytvoříme rybníček pro kachny, vyčistíme pozemky od keřů a když zbude čas, natřeme plot a kadibudky.

Pracovat budeme asi 6 hodin denně, většinou odpoledne budeme mít volná a jeden den nebudeme pracovat vůbec, můžeme tak vyrazit třeba na výlet po okolí nebo hrát deskovky až do noci. Prozkoumat můžeme místní hory, přehradu Seč, kostel na Zelené hoře nebo se zaposloucháme do koncertu legendární kapely Benebend.

Chceš poznat jak se v Česku žije lidem s mentálním postižením? Odhoď předsudky a přijeď poznat místo, kde mohou tito lidé najít uplatnění a žít plnohodnotný život s podporou svých asistentů. V Benediktu tě přijmou s otevřenou náručí a ukáží ti, že život je hlavně legrace!

PŘIHLAS SE
Ale neotálej, pro Čechy má tento workcamp omezenou kapacitu – jen dvě místa!

Přečti si více informací v podmínkách a koukni se na poplatky a další odkazy co jsou napravo. Postup pro přihlášení je v zásadě stejný jako když jedeš na workcamp do zahraničí, chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku a další instrukce.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Zde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail cca měsíc před workcampem.

UBYTOVÁNÍ: Spát se bude v separátní roubené chaloupce, která je plně vybavena – koupelna s WC, pec na topení. Postele a matrace jsou na místě, přivez si vlastní spacák. Wi-fi je na místě též.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a je zde možnost zajistit vegetariánskou i veganskou stravu. Stravovat se budeme společně s celou komunitou

MIN. VĚK: pro české účastníky 15 let, zahraniční 18 let

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky.

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 9.2

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Evě na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!