Zapoj se do úprav zámeckého parku ve Veselí

23. - 25.3.2018

13323563_660497397430865_6983856982313939412_o

Tato Víkendovka už je plná! Můžete se přihlásit jako náhradníci nebo si zkusit vybrat jinou akci.

 

Zámek ve Veselí nad Úhlavou ze druhé poloviny 19. století byl postaven na místě, kde původně stála historická tvrz. Přesto, že je zámek kulturní památkou s velice zajímavou pohraniční historií, tak dlouhá léta nebyl využívaný a zchátral. Život a podobu se mu snaží navrátit členové spolku Tvrz Veselí, a to i za pomoci mezinárodních dobrovolníků např. během letních workcampů.

Zapoj se s námi do úprav krásného zámeckého parku. Na místě je velké množství pokácených stromů a vysekaných náletových dřevin, které je třeba roztřídit, zpracovat, odvozit… Tímto způsobem tak nejen, že spolku pomůžeme zužitkovat cenné dřevo, ale zejména vyčistíme park a uděláme v něm tak prostor pro jarní a letní kulturní a společenské akce. Čeká nás tedy práce se dřevem, venku, v přírodě, a to za každého počasí. Těšit se můžeš na čaj a jídlo uvařené na ohni.

V parku a v okolí zámku se nachází několik zajímavostí, které během práce a ve volném čase prozkoumáme. Uvidíš třeba původní bazén nebo bobra, když budeme mít štěstí. Ten v parku “pomohl” odstranit už několik stromů. Členové spolku, možná za doprovodu místních pamětníků, nám poví více o bohaté historii místa, ale i organizace a podíváme se i do zámku. Po práci se můžeme vydat na procházku na poutní místo Dobrá voda u Pocinovic nebo na rozhlednu sv. Markéty, ze které je krásný výhled na Šumavu.

 

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy)
 • ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 032018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ A DOPRAVA: V pátek 23. března se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:15, doraz prosím včas. Vlak jede v 17:33 do Domažlic (příjezd v 19:59). Dále pojedeme do Pocinovic (příjezd v 20:39), kde budeme ubytovaní.

NÁVRAT: V neděli, 25. března pravděpodobně z Pocinovic nebo z Janovic nad Úhlavou a s příjezdem do Prahy okolo 18:00. pro mimopražské je možnost odjet dříve.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Veselí 2, Janovice nad Úhlavou 340 21

UBYTOVÁNÍ: v pokojích na postelích a na matracích a ve společenské místnosti na matracích. Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou. Budeme spát u jednoho ze členů Spolku v domě.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře piknikovým stylem, co kdo přivezl. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i v sobotu dopoledne).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, baterku nebo čelovku, holínky a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé), plášťenku, menší cestovní batoh na svačinu a vodu a další osobní věci, budeme cestovat mezi zámkem a místem, kde budeme ubytovaní. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční večeři.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Terezy: vikendy(at)tamjdem.cz, 606 589 006.
Těšíme se na setkání!

Kde jsme byli?

Spolek Tvrz Veselí

Památky, Kultura

Spolek Tvrz Veselí byl založen v roce 2014 za účelem zachránit zámek ve vesnici Veselí blízko Klatov, zpřístupnit ho veřejnosti a využít ho ke kulturním, společenským a vzdělávacím účelům. První zmíňky o této památce jsou z roku 1404, ve kterém nechal Jan... Číst dál

Kdo to vedl?

Iga Kurkowska

Koordinátoři projektů

Cześć! You may think it is hard to pronounce the word which you can see at the beginning of this text. Well, I am here to help you! I like the feeling of being useful for a good reason, this... Číst dál

Tereza Hacová

Koordinátoři projektů, Campleadeři workcampů, Organizátoři Víkendovek

Jedno léto jsem nevěděla coby a naprostou náhodou jsem narazila na Tamjdem. O pár dní později už jsem byla na cestě do Portugalska na workcamp. Byla to neuvěřitelná zkušenost, která mi dala spoustu nových přátel, podnětů a motivaci k dalšímu... Číst dál