Workcamp v pivovaru? Proč ne! (workcamp v ČR)

28.8. - 2.9.2017

POZOR! Změnili jsme datum začátku workcampu na 28.8.!
Prožij týden v unikátní neziskovce jménem Propolis, která stojí za opravdu výjimečným Pivovarem Chříč, kde zaměstnávají lidi se sociálním znevýhodněním! Propolis toho ale pro místní komunitu dělá mnohem více! Zapoj se do příprav s otevřením školy a pořádáním festivalu na konci léta i ty!

IMG_0386Kromě nádherné okolní přírody a chutné domácí stravy tě čeká i spousta zajímavé práce. Dobrovolníci budou např. pokračovat ve stavbě samonosné „Velké chříčské zdi“, a to v duchu tradic z kamene, cihel a jílovité hlíny. Pomůžou také s přípravou otevření alternativní základní školy a vyhlášeného letního festivalu Křičfest. Poslední den workcampu si skupina bude užívat samotný festival.

Workcampy ale nejsou jen o práci!
Po pořádné práci nás čeká orosená pivní odměna – chříčská jedenáctka přímo od zdroje, výlety po okolí a povídání se zakladateli této zajímavé organizace, kterého není nikdy dost! Na místě bude další zajímavý program od campleadera z Propolisu, prohlédneš si pivovar či Muzeum každodennosti a užiješ si i samotný festival.

Navíc je projekt otevřený i pro zahraniční dobrovolníky, a tak si v mezinárodní skupině budeš moct např. procvičit angličtinu.

Jestli váháš, koukni se na fotky a články z minulých akcí, a hned budeš mít jasno.
 

CHCEŠ TO ZAŽÍT?

Přihlásit se můžeš přes ON-LINE PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ!
Pro Čechy má tento workcamp dokonce NEOMEZENOU KAPACITU.

Seznam se s PODMÍNKAMI a s výší POPLATKU ZA PŘIHLÁŠKU.
Postup pro přihlášení je v zásadě stejný jako když jedeš na workcamp do zahraničí, chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku atd.
 

PRAKTICKÉ INFORMACE

11022544_10153635829083502_6684095095859058833_oZde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail v tzv. infosheetu.

UBYTOVÁNÍ: Spaní je zajištěno na matracích ve sdílených pokojích. S sebou je nutno přibalit vlastní spacák. Pokoje jsou vyhrazeny pro nás dobrovolníky, zbytek domu budeme sdílet s obyvateli pivovaru. Teplá voda v koupelně a splachovací záchod zajištěno.  Wifi k dispozici.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a je zde možnost zajistit vegetariánskou stravu.

MIN. VĚK: pro české účastníky 15 let, zahraniční 18 let

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky.

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 9.3

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Evce na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!

Kam jedeme?

Propolis z.s.

Lidé se znevýhodněním, Děti a mládež, Občanská iniciativa

Propolis z.s. je spolek, který si vytkl za cíl přeměnit chátrající pivovar v obci Chříč v živoucí místo, které se stane kulturním a společenským centrem – prostorem pro setkávání. V místě vznikl chráněný pivovar zaměstnávající lidi se zdravotním nebo sociálním... Číst dál

Kdo to organizuje?

Zatím nikdo – veď tuto akci!

Na tento workcamp zatím nemáme campleadera. Můžeš se jím stát třeba ty! Koukni na podmínky a ozvi se nám na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz. Těšíme se!... Číst dál