Vyjeď s námi změnit svět k lepšímu!

Už tě nebaví přihlížet jak lidé kolem tebe mění svět? Chceš být součástí změny k lepšímu? Pak se přihlas na jeden z mezinárodních workampů a využij naplno svůj potenciál! Díky této příležitosti budeš mít šanci využít širokou škálu dovedností, získáš nové zkušenosti, k tomu poznáš dobrovolníky z celého světa, ale také získáš zážitek na celý život.

Workcampy jsou krátkodobé dobrovolnické projekty, které obvykle trvají jeden až tři týdny, na kterých dobrovolníci pomáhají neziskovým organizacím v různých zemích. Je to skvělá příležitost jak poznat jiné kultury, vyzkoušet si práci v mezinárodním týmu, procvičit cizí jazyky a strávit pár týdnů smysluplnou prací.

Tento týden jsme pro tebe vybrali workcampy, na kterých jsou stále volná místa, a kde poznáš opravdu širokou škálu kultur. Které to jsou?
 
poza pt wc in japan

Iwatesan 2

Japonsko 5/12-11/12

Láká tě poznat vzdálenou kulturu na druhém konci světa? Líbí se ti myšlenka dobrovolnictví, spojování národů a chceš pracovat na jeho rozvoji? Pak se zapoj do projektu v Japonsku, a užij si předvánoční atmosféru jako nikdy předtím! Jako dobrovolník se zapojíš hlavně do hraní a vedení aktivit s místními dětmi, jako jsou mezinárodní hry, zpívání či tance. Cílem tohoto workcampu je spojit rodiny a společně připravit oslavu Vánoc pro všechny, jejichž domácnosti byly zasaženy přírodní katastrofou v roce 2011.
 

Avant-Garde Fashion Show

Finsko 20/8-30/8

Napadlo tě někdy spojit svou vášeň pro módu s dobrovolnictvím? Jestli nemáš žádné plány na léto, koukni na detail tohoto projektu a podpoř přítomnost kultury v každodenním životě Finů. Využij své tvůrčí schopnosti a pomoz s organizací módní přehlídky! Také se zapojíš do přípravy výstavy v nejrůznějších podobách umění. A co se od dobrovolníků očekává? Nadšení, zájem o umění a chuť poznat místní kulturu.
 

Ottoman Tales

Srbsko 10/9-23/9

Chceš poznat srbskou kulturu a tamní obyvatele? Přihlas se na tento projekt a užij si dva týdny na místě plném historie, která sahá až k Osmanské říši. Sbal si věci a vyraz se skupinou zahraničních nadšenců do pevnosti, která je nejstarší chráněnou oblastí v Evropě! Ve svém volném čase budeš mít příležitost poznat místní monumenty – od těch historických, až po kulturní. A vzhledem k tomu, že ubytování je zajištěno v Etno Parku, poznáš balkánskou kulturu opravdu z první ruky!
 
1277673_10152149075553502_414008661_o

Bear Art 3

Chorvatsko 20/8-30/8

Pracuješ rád vlastníma rukama a jednoduché životní podmínky jsou ti blízké? Pak je tento workcamp skvělou příležitostí, kde zúročíš své manuální schopnosti a k tomu pomůžeš druhým! Poznej dobrovolníky ze všech koutů světa a zapoj se do renovace útulku pro šelmy i lidi, v nádherném prostředí uprostřed divoké přírody. Využij své nadšení, kreativitu a energii k tomu, abys pomohl zachovat místní umění a historii.
 

Pokud chceš pomoct na některém z mezinárodních workcampů, stačí se přihlásit prostřednictvím této přihlášky.
Kromě výše uvedených projektů najdeš i spoustu dalších v mezinárodní databázi SCI. Tak na nic nečekej a přihlas se ještě dnes!