Všude dobře, venku nejlíp! Víkend pro rodiče s dětmi

20. - 22.4.2018

Zveme všechny akční mámy, šikovné táty, neposedné holky a hravé kluky… Vezměte svoje děti mimo město a zažijte dobrovolnický víkend na pomoc lesní školce!

Pěkně jsme to splácali!V lesní mateřské školce Venku v Ústí nad Labem se děti učí mít rády přírodu, věřit ve své schopnosti a být každým dnem samostatnější. Chcete se dozvědět od profesionálů víc o tom, jak to funguje v lesní školce nebo jak lze přežít v přírodě prakticky bez vybavení? Strávit s dětmi konec týdne trochu jinak a odnést si domů společné netradiční zážitky?

Zapojte se do této dobrovolnické, rodinné víkendovky, poznejte nové rodiny a zajímavé místo a užijte si spoustu zábavy a společnou a smysluplnou práci, která bude ihned vidět!

Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

PRÁCE
Pomůžeme s odklízením biomasy, a to listí a větviček. Dále nás čeká čištění cesty a schodů, prořezávání keříků a nošení větví. Školce tedy pomůžeme hlavně s úklidem okolo plotu lesní školky, který sousedí s civilizací ve spodní části pozemku. Navíc jsou naplánovány i více „kreativní úkoly“ v přírodě, do kterých se můžeme pustit, když nám zbyde čas. V záloze máme i variantu práce do deště, a sice pomoc s vyklízením domku, který bude v budoucnosti sloužit lesní školce jako technické a jiné zázemí a další prostor pro práci s dětmi.
Pracovních úkolů bude dost pro děti i dospělé a navíc se do některých z nich zapojí obě skupiny společně a rodiče se budou učit od dětí, ale možná i naopak.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro různě staré děti bude navíc po celou dobu projektu zajištěný doprovodný program. Víkend přece jenom strávíme v lese a navíc ve školce, budeme si proto hrát a poznávat svět netradičním způsobem. Na nedělní dopoledne připravujeme program na téma, jak přežít v přírodě prakticky bez vybavení a na závěr akce se můžeme vydat na výlet na nedaleký hrad Střekov.
 
K PŘIHLÁŠENÍ PROSÍM POUŽIJTE TENTO ON-LINE FORMULÁŘ.

Nadace_O2_logo_cmyk

Díky podpoře Nadace O2 můžeme náklady na účast na projektu plně uhradit i rodinám se speciálními potřebami. Děkujeme!

 
 
 
 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Tati, práce je legrace!KOMU JE AKCE URČENA: rodičům s dětmi (včetně rodin pěstounských), nebo prarodičům s vnoučaty ve složení 1 až 2 dospělí, 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3 až 14 let.
Děti 15 leté a starší jsou považovány za běžné dobrovolníky, kteří platí poplatek jako dospělý účastník, a tedy 300,-.

Na akci může jet určitě i jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova.
Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

SRAZ a DOPRAVA: v pátek 20. dubna se potkáme na Hlavním vlakovém nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:15, dorazte prosím včas. Pojedeme vlakem v 17:33 do Ústí nad Labem a poté místní městskou dopravou (příjezd do školky okolo 19:30).

NÁVRAT: V neděli 22. dubna, návrat do Prahy okolo 17:00.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Brná 36, 403 21 Ústí nad Labem

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v útulném a velmi dobře vybaveném lesním srubu (jedna veliká místnost), ve kterém si rozložíme karimatky a zalezeme do spacáků. V záloze máme i více adrenalinové ubytování ve stanech vedle srubu, samozřejmě pouze pro dospělé zájemce… V případě velkého zámu o akci nebo horším počasí je v záloze i ubytování v kempu, který se nachází zhruba 30 minut chůze od školky, a to na břehu Labe.
K dispozici je suché, kompostovací WC, které ve školce používají děti, teplá tekoucí voda v umyvadlech, ale na místě není sprcha.

STRAVA: Po celý víkend bude jídlo zajištěné, pomůžeme občas s přípravou, ale hlavně s úklidem. Na páteční večeři přineste prosím něco vlastního, podělíme se mezi sebou formou pikniku… Počítáme např. i s posezením u ohně a případně opékáním buřtů.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), dobrý spacák, karimatku a především pohodlné pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé a adekvátní k počasí). Určitě si přibalte dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu.

KONTAKTNÍ OSOBA: Pokud máte nějaké dotazy, váháte, zda máte potřebné vybavení, chcete se zapojit, ale ubytovací podmínky vám dělají starost atd., obraťte se na Markétu V. na adrese tamjdem@tamjdem.cz, 724 918 728. Společně najdeme řešení.
 

CO JE ZAJIŠTĚNO A ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • na celý víkend je zajištěna strava,
 • ubytování,
 • jedna cesta na místo projektu,
 • speciální dobrovolnické připojištění,
 • ochranné pracovní pomůcky a pracovní vybavení.
 • Cestu zpět z projektu si hradí každý sám.

V případě potřeby zajistíme spacáky i karimatky, případně stany.

Rodinám ze sociálně znevýhodněného prostředí, které se v přihlášce odkáží např. nejen na naše partnerské neziskové organizace, které se tomuto tématu věnují, ale jednodušše na ty, se kterými jsou v intenzivním kontaktu a využívají některou z jejich služeb, hradíme díky Nadaci O2 stravu, ubytování, obě cesty na projekt a tito dobrovolníci včetně dětí tak účastnický poplatek neplatí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • 300,- pro běžného dobrovolníka (15 +)
 • 500,- pro 1x rodič + 1x dítě (ve věku 3 až 14 let), 700,- pro 1x rodič + 2x dítě, 800,- pro 2x rodič a 1x dítě, 1000,- pro 2x rodič + 2x dítě,
 • zahrnuje všechno kromě zpáteční cesty (okolo 200,- pro 2 lidi), rodinám se speciálními potřebami hradíme i tento výdaj,
 • zaplaťte prosím převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 072018
 • do zprávy pro příjemce napište své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení vaší přihlášky.

STORNO PODMÍNKY

 • pokud svou účast zrušíte 11 a více dní před Víkendovkou (úterý – týden a půl před akcí), máte nárok na vrácení 40% z poplatku
 • zrušíte-li svou účast 10 a méně dní před Víkendovkou, zůstane poplatek Tamjdemu v plné výši
 • pokud se rozhodnete svůj nárok na vrácení 40% z poplatku neuplatnit (účast zrušíte, ale část poplatku si nevyžádáte), bude celý poplatek věnován Tamjdemu na realizaci a rozvoj Víkendovek
 • a my vám budeme samozřejmě vděčni…
 • Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Lesní mateřská školka Venku

Příroda, Děti a mládež

Lesní mateřská školka Venku je první školkou svého druhu v Ústí nad Labem. V této školce mají děti možnost zkoumat reálný svět, pracovat s nářadím, starat se o zvířata, lézt s kamarády na strom, spoluvytvářet vzdělávací program, užít si tradice... Číst dál

Kdo to organizuje?

Ivana Kočíková

Organizátoři Víkendovek

Člověk je od přírody tvořivý. Měl by tvořit. Je to základní podstata jeho existence. A já chci tvořit. Tvořit něco, co má smysl a hodnotu. Nudí mě společnost, která se stará jen o sebe, která má zavřené oči a hraje... Číst dál

Jana Rudyšová

Organizátoři Víkendovek

O Tamjdemu jsem věděla už nějakou dobu, ale znáte to, pořád je něco důležitějšího, ale pak se objevila plánovaná akce v Neratově a jelikož mne organizování tak „trochu“ baví a taky provází životem, řekla jsem si, proč ne… a tak jsem... Číst dál

Markéta Votavová

Vedení, Propagace, fundraising a finanční řízení, grafický design, Koordinátoři projektů, Organizátoři Víkendovek

Řediteluju, jezdím na Víkendovky a žiju Tamjdem! Tamjdem je pro mě radost, přátelství, zábava, smysl, skvělý pocit, dobrodružství nevšedních dní a zajímavé zážitky, zkušenosti k nezaplacení a samozřejmě občas nějaký puchýř nebo modřina… Těší mě práce s mnoha různými neziskovými organizacemi po... Číst dál