Všecky vůně baroka ve Valdštejnské Lodžii

6. - 8.4.2018


Libosad-Valdstejnska_lodzie_01Světlo hvězd znovu rýsuje posvátnou geometrii města Jičína, paprsek slunce protíná temnotu času baroka a z plamenů války nechává vyrůst Valdštejnskou lodžii. Místo časem zapomenuté, hvězdami však ne. Cestu sem našel Johannes Keppler, když sepisoval vesmírné zákony i Karel Hynek Mácha. Zde se protíná dráha života s dráhou osudu, … sny s realitou. “
Valdštejnské imaginárium, místo zapomenutých snů“, nás po roce opět s nadšením přivítá.

 Skrývá se zde nejedno tajemství, pojeď ho objevit i ty!

 

Čeká nás zde skvělý hostitel, kterému pomůžeme opravit a dostavět kamenný chodník, vyženeme staré duchy a připravíme památku na novou sezónu. Revitalizujeme trávník, poničený nesčetným množstvím kulturních bouří. Okolí skýtá veliké množství vyžití, například si vyzkoušet questing, vyběhnout si na nedaleký Zebín, místo s paleolitickou minulostí a výhledem na Trosky, nebo ochutnávat výborné kafíčko a skvělé zákusky v kavárně lodžie. Počet míst je omezen. Neváhej.

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 052018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek se setkáme na autobusovém nádraží Praha Černý most v 16:45 na nástupišti číslo 2. Přijďte prosím včas. Na místo dorazíme v 18.10.

NÁVRAT: Přeživší se vrátí v neděli odjezd je z Jičína v 16:30h a do Prahy dorazíme v 18:05.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Valdštejnská lodžie, Sedličky 4, 506 01 Jičín

UBYTOVÁNÍ: Ubytování na matracích, s teplou vodou, sprchou i záchody.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „sníme vše, co jste si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, přezůvky, a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se organizátora Tomáše prochs@seznam.cz nebo koordinátorky Terezy: vikendy(at)tamjdem.cz, 606 589 006.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Valdštejnské imaginárium, o.p.s.

Památky, Kultura

o.p.s. Valdštejnská lodžie – kulturní imaginárium v Jičíně bylo založeno v roce 2013 a navazuje na práci o.s. Lodžie založené v roce 1996 se snahou přispět k záchraně, obnově i využití významné barokní památky Valdštejnské lodžie. Památka samotná, Čestný dvůr a... Číst dál

Kdo to organizuje?

Tomáš Procházka

Organizátoři Víkendovek

Moje první “Tamjdu” bylo před dvěma roky ve Valdštejnské lodžii, samotného by mě nejspíš nenapadlo přijet se na toto kouzelné místo podívat. Od té doby chodím s Tamjdemem po podobně zajímavých místech tohoto kousku vesmíru. Proč Tamjdem? Proč dobrovolnictví? Snad... Číst dál