Vezměte svoje děti mimo město a zažijte víkend na pomoc lesní školce!

15. - 17.9.2017

V nové lesní mateřské školce Venku v Ústí nad Labem se děti učí mít rády přírodu, věřit ve své schopnosti a být každým dnem samostatnější. Teď však potřebují, abychom jim pomohli s dokončováním příprav na první školní rok.
1396930_10152284160728502_2074628968_oZveme proto všechny akční mámy, šikovné táty, neposedné holky a hravé kluky na společnou rodinnou víkendovku!

Chcete se dovědět od profesionálů víc o tom, jak to funguje v lesní školce nebo jak lze přežít v přírodě prakticky bez vybavení? Strávit s dětmi konec týdne trochu jinak a odnést si domů společné netradiční zážitky?

Zapojte se do této dobrovolnické rodinné víkendovky, poznejte nové rodiny, zajímavé místo a užijte si spoustu zábavy a společnou a smysluplnou práci, která bude ihned vidět! Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.
 
PRÁCE
Budeme stavět plot, díky němuž pak děti ve školce budou moci neohroženě prozkoumávat les, objevovat svět a zažít při tom spoustu dobrodružství. Pomůžeme také se stavbou přístřešku ze dřeva, zakládáním záhonů, vyčištěním terénu od spadaných větví a stromů a osvobodíme kamenné schodiště od mechu. Někteří z nás se zapojí do vaření, abychom měli všichni sílu k práci. A určitě pak společně vymyslíme pro děti ve školce nejrůznější atrakce – co třeba bicí soupravu ze starého nádobí nebo špalíčky ze dřeva ke hrám?
Pracovních úkolů bude dost pro děti i dospělé a navíc se do některých z nich zapojí obě skupiny společně a rodiče se budou učit od dětí, ale možná i naopak.
 
DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro různě staré děti bude navíc po celou dobu projektu zajištěný doprovodný program. Víkend přece jenom strávíme v lese a navíc ve školce, budeme si proto hrát a poznávat svět netradičním způsobem. Na nedělní dopoledne připravujeme program na téma, jak přežít v přírodě prakticky bez vybavení a na závěr akce se můžeme vydat na výlet na nedaleký hrad Střekov.
 
K PŘIHLÁŠENÍ PROSÍM POUŽIJTE TENTO ON-LINE FORMULÁŘ.
Pokud máte nějaké dotazy, váháte, zda máte potřebné vybavení, chcete se zapojit, ale ubytovací podmínky vám dělají starost atd., obraťte se na Markétu V. na adrese tamjdem(at)tamjdem.cz, 724 918 728. Společně najdeme řešení.
 
Nadace_O2_logo_cmykDíky podpoře Nadace O2 můžeme náklady na účast na projektu plně uhradit i rodinám se speciálními potřebami. Děkujeme!
 
 

PRAKTICKÉ INFORMACE

1401409_10152283050723502_2090105040_oPRO KOHO JE AKCE URČENA: rodičům s dětmi ve složení 1-2 dospělí, 1-2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3-18 let. Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

SRAZ a DOPRAVA: v pátek 15. září se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:15, dorazte prosím včas. Pojedeme vlakem v 17.28 do Ústí nad Labem a poté místní městskou dopravou (příjezd v 19.26).

NÁVRAT: V neděli 17. září, návrat do Prahy do 15:00.

POZOR! Zvažujeme zkrácení akce na sobotu – neděli. V případě zájmu o účast určitě pište, ozveme se Vám s detaily.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Brná 36, 403 21 Ústí nad Labem

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v útulném a velmi dobře vybaveném lesním srubu (jedna veliká místnost), ve kterém si rozložíme karimatky a zalezeme do spacáků. K dispozici je suché, kompostovací WC, které ve školce používají děti, teplá tekoucí voda v umyvadlech, ale ne sprcha.

STRAVA: Po celý víkend bude jídlo zajištěné. Na páteční večeři můžete přinést domácí speciality, počítáme i s posezením u ohně a případně opékáním buřtů.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatku a především pohodlné pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé a adekvátní k počasí). Určitě si přibalte dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu.
 
CO JE ZAJIŠTĚNO A ÚČASTNICKÝ POPLATEK:

 • na celý víkend je zajištěna strava,
 • ubytování,
 • jedna cesta na místo projektu,
 • speciální dobrovolnické připojištění,
 • ochranné pracovní pomůcky a pracovní vybavení.
 • Cestu zpět z projektu si hradí každý sám.

V případě potřeby zajistíme stany, spacáky a karimatky.

Rodinám ze sociálně znevýhodněného prostředí, které se v přihlášce odkáží na naše partnerské neziskové organizace, které se tomuto tématu věnují a se kterými jsou v kontaktu, hradíme díky Nadaci O2 stravu, ubytování, obě cesty na projekt A TITO DOBROVOLNÍCI TAK ÚČASTNICKÝ POPLATEK NEPLATÍ.
 
ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 500,- pro 1x rodič + 1x dítě, 700,- pro 1x rodič + 2x dítě, 800,- pro 2x rodič a 1x dítě, 1000,- pro 2x rodič + 2x dítě:

 • zahrnuje všechno kromě zpáteční cesty (okolo 200,- pro 2 lidi), rodinám se speciálními potřebami hradíme i tento výdaj
 • zaplaťte prosím převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 2017
 • do zprávy pro příjemce napište své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení vaší přihlášky

STORNO PODMÍNKY:

 • pokud svou čast zrušíte 5 a více dní před projektem, máte nárok na vrácení 50% z poplatku
 • pokud 4 a méně dní, zůstane poplatek Tamjdemu v plné výši
 • děkujeme za pochopení

Těšíme se na setkání!

Kde jsme byli?

Lesní mateřská školka Venku

Příroda, Děti a mládež

Lesní mateřská školka Venku je první školkou svého druhu v Ústí nad Labem. V této školce mají děti možnost zkoumat reálný svět, pracovat s nářadím, starat se o zvířata, lézt s kamarády na strom, spoluvytvářet vzdělávací program, užít si tradice... Číst dál

Kdo to vedl?

Markéta Votavová

Vedení, Propagace, fundraising a finanční řízení, grafický design, Koordinátoři projektů, Organizátoři Víkendovek

Řediteluju, jezdím na Víkendovky a žiju Tamjdem! Tamjdem je pro mě radost, přátelství, zábava, smysl, skvělý pocit, dobrodružství nevšedních dní a zajímavé zážitky, zkušenosti k nezaplacení a samozřejmě občas nějaký puchýř nebo modřina… Těší mě práce s mnoha různými neziskovými organizacemi po... Číst dál