Připrav Statek Vlčkovice na zimu

13. - 15.10.2017

ovčín

V polovině října vyrazíme do Vlčkovic pomoci tamní nevládce Statek Vlčkovice, o.p.s. s prací na kulturních budovách a v přírodě okolo. Konkrétní práce, která na nás bude čekat, jsou následující - budeme pracovat v lese – nosit dřevo a vyřezávat náletové dřeviny kolem cesty, dále budeme uklízet po místním letním festivalu, aby bylo vše připraveno na zimu.

Během víkendu se dovíme, jak se opravuje taková památka, jak se organizují benefiční koncerty, proč je to potřeba a strávíme také príma čas na čerstvém vzduchu na krásném místě na půli cesty mezi Benešovem a Táborem.

Očekávej relaxační práci, kterou Statek velmi ocení, večerní posezení u vína a piva, nezapomenutelnou návštěvu místních objektů a zevrubní seznámení se s touto úžasnou organizací.

 

Podívej se, jak to na Statku Vlčkovice probíhalo na jaře!

 

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.


PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 192017
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 13. října 2017 se sejdeme v 17:45 na autobusovém nádraží Praha Roztyly a vyjedem přímým autobusem směr Votice v 18:00. Za necelou hodinu dorazíme na místo, odkud nás vyzvedne auto ze Statku a doveze nás až na místo Víkendovky.

NÁVRAT: V neděli 15. října 2017 se po sbalení věcí odebereme autem až na autobusové nádraží ve Voticích, odkud nám odjíždí v 13:30 autobus. Zpátky v Praze na Roztylech budeme v 14:25.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Vlčkovice 1, 257 03

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme na postelích v domě (většina z nás, někdo bude spát na karimatce). Domy jsou vybaveny koupelnou, toaletou, kuchyň, jídelna, wifi.

STRAVA: V pátek večer společná večeře stylem „co kdo přivezl“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. Pokud by měl někdo ale potřebu něčeho „svého“ navíc, v nedaleké vesnici je obchod. Je však lepší se vybavit již v pátek.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), čelovka/ baterka, šátek přes obličej kvůli prachu, SPACÁK a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Pokud budeš mít navíc pracovní rukavice, budeš za hvězdu. Určitě si přibal také dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT:  Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se  koordinátorky Víkendovek Terezy - vikendy@tamjdem.cz, 606 589 006.

 

Těšíme se na setkání!

 

Kde jsme byli?

Statek Vlčkovice

Památky, Kultura, Lidé se znevýhodněním

Statek Vlčkovice je organizace, která poskytuje sociální bydlení pro rodiny ve středočeském kraji, pořádá letní a zimní benefiční festivaly. Dalším z cílů organizace je obnova kulturní památky – Zámečku v areálu statku. Ve všech těchto cílech organizaci pomáhají její dobrovolníci,... Číst dál

Kdo to vedl?

Nikola Bláhová

Organizátoři Víkendovek

K dobrovolnictví mě přivedla kamrádka asi před rokem a půl. Původně jsem chtěla jet do zahraničí, ale na workcamp, nezbýval čas, tak jsem hledala něco kratšího, třeba na víkend. Tak jsem brouzdala po netu a našla Tamjdem. Prvně jsem jela... Číst dál