Postav keltské město z doby železné

13. - 15.4.2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVrať se časem zpátky do doby železné a pomoz tam se stavbou keltského města. O tuhle jedinečnou rekonstrukci se pokouší neziskovka Boii, která provozuje keltský skanzen, pořádá festival keltské kultury nebo barbarské hry v Nasavrkách na Chrudimsku. Snaží se také vzdělávat učitele, aby věděli, jak předat dětem vědomosti o našem keltském kulturním bohatství.

Vydej se na Víkend do skanzenu, kde vytvoříme drnové střechy, připravíme proutěné ploty a výběhy, vysadíme dřeviny a keře nebo zasadíme rostlinky do bylinkové zahrádky. Od práce si odpočineme u večerního ohně nebo při výletě na místní zámeček.

 

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 062018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 13. dubna se potkáme v 16:00 v Praze na hlavním nádraží před prodejnou ZOOTDoraz prosím včas. Vlak odjíždí v 16:24, pojedeme do Pardubic, kde přestoupíme na autobus a v 18:27 dojedeme do zastávky Nasavrky, nám. (okres Chrudim). Odtud půjdeme cca 1,5 km pěšky.

NÁVRAT: V neděli pojedeme v 15.47 zpátky do Prahy, kam dorazíme v 17.36.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v jedné místnosti na podlaze z OSB desek, budou tam s námi i členové spolku Boii. Na místě bude teplá, studená voda, toaleta, místo na uschování cenností. Na místě nebude sprcha, avšak po domluvě můžeme uspořádat “sprchovací výlet”.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatka, přezůvky, pracovní oblečení a dobré pracovní boty – obojí, které zle zašpinit (ideálně oboje nepromokavé), pracovní rukavice (pokud máš, budeš za hrdinu) a čelovka. Pokud máš, tak i vlastní nástroje na oplocení jako je nůž či mačeta. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Terezy: vikendy(at)tamjdem.cz, 606 589 006 nebo organizátorky víkendovky Lenky 773 465 909, l.chocholouskova@gmail.com.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Boii

Kultura

Spolek Boii, z. s. byl založen na podzim roku 2002 s cílem zachovat a prezentovat veřejnosti keltské kořeny v Nasavrkách a okolí.  Hlavním cílem jejich činnosti je uchování historických tradic v regionu a celé České republice a také rozvoj dobrovolnictví... Číst dál

Kdo to organizuje?

Lenka Chocholoušková

Organizátoři Víkendovek

Pohybuju se ve světě dobrovolnictví už roky a nedokážu si vzpomenout, jak jsem narazila na Tamjdem. Cesta k mé první Víkendovce trvala pár let a kdybych měla tendence lamentovat, říkala bych si, proč jsem nezačala jezdit s Tamjdemem už dávno... Číst dál