Poznej Neratov na českopolských hranicích

3. - 5.11.2017

WEB695a36_05mag12_13c_neratov

Jednou nám to nestačilo, a tak jedem v tomto roce do Neratova už podruhé! Pojeď taky! Pracovní úkoly budou záležet hlavně na počasí,

bude se jednat hlavně o úklíd budovy Šarik anebo stavení slaměného domečku.

Pojeď s námi a poznej, jaké je provozovat největší sociální podnik v ČR! Mimo práci také bude spousta času na zábavu, kdy budeme moci se podívat na slavný neratovský kostel a projít se po krásné krajině Orlických hor! Dozvíme se také o životě ve vesnici, která byla ve veliké míře ovlivněna 2. sv. válkou, socialistickou érou i současností.

 Podívej se, jak to v Neratově probíhalo na jaře!

 

 K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 212017
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 3. listopadu 2017 se sejdeme v 17:00 na Hlavním nádraží před fastfoodem Burger King v hlavní hale. Vlak jede v 17:19 do Ústí nad Orlicí, kde přestoupíme na další vlak do Letohrad. Příjezd do Letohrad je v 19:08, odtud budeme na místo přepraveni autem.

NÁVRAT: V neděli 5. listopadu 2017 budeme převezeni na vlak.  Odjezd vlaku do Prahy s přestupem v Plzni je v 15:46. Do Prahy bychom se měli vrátit v 18:03. Dřívější odjezd je možný po předchozím nahlášení organizátorovi akce.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Sdružení Neratov, Bartošovice v Orlických horách 84, 517 61 

UBYTOVÁNÍ: Účastníci budou ubytováni v penzionu Hanuška v pokoji s postelí s peřinami není třeba brát spacák. Dům se nachází přímo v Neratově naproti kostela.

STRAVA: V pátek večer společná večeře stylem „co kdo přivezl“, o kterou se rozdělíme. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), přezuvky a dobré pracovní oblečení i na práci venku a na malování, dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Pokud budeš mít navíc pracovní rukavice, budeš za hvězdu. Určitě si přibal také dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

 

KONTAKT:  Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se organizátorky Mirkymirkeva@gmail.com, 777 840 106,  popřípadě koordinátorky Víkendovek Terezy – vikendy@tamjdem.cz, 606 589 006.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Sdružení Neratov, z.s.

Památky, Lidé se znevýhodněním, Občanská iniciativa

Sdružení Neratov, z. s., vzniklo v roce 1992 ve vysídlené pohraniční vsi. Jeho cílem je navrátit život obci a obnovit poničené poutní místo smíření (kostel Nanebevzetí Panny Marie) v Neratově, jehož poutní tradice sahá až do 17. století. Vedle záchrany... Číst dál

Kdo to organizuje?

Miroslava Vitásková

Organizátoři Víkendovek

Měla jsem to veliké štěstí, že jsem se v rámci programu Erasmus + mohla zúčastnit dobrovolnického pobytu v Gruzii, který mě velmi obohatil. Po návratu jsem jsem s dobrovolničením nechtěla přestat a narazila jsem na Tamjdem, v rámci kterého, pokud... Číst dál