Pomoz s otevřením nové lesní školky

25. - 27.8.2017

foto_promoVšude dobře…Venku nejlíp! Využij poslední letní víkend a pomoz lesní školce Venku v Ústí nad Labem, kde se děti učí trochu jinak. Děti jsou tu vedeny ke vztahu k přírodě a zdravému životnímu stylu, který podporuje jejich odolnost, sebedůvěru a samostatnost. První školní den se blíží, a proto Tam(pů)jdem pomáhat.

Na Víkendovce budeme stavět plot, který ochrání školku před divokou zvěří a díky němuž se děti budou moct stát neohroženými průzkumníky lesa, objevovat tak reálný svět a zažít při tom spoustu dobrodružství. Budeme také stavět přístřešek ze dřeva nebo zakládat záhony. Někteří dobrovolníci se můžou zapojit do kuchtění jídel, které nám dodají sílu k práci. A pokud zbyde čas, můžeme také popustit uzdu své fantazii a vymyslet nejrůznější atrakce pro děti – od bubnů ze starého nádobí po pomůcky ze dřeva k učení.

Když nám bude svítit sluníčko, vykoupeme se ve volném čase v nedalekém termálním koupališti. A víkend nakonec završíme výletem na hrad Střekov, na kterém hledal svou múzu třeba Karel Hynek Mácha nebo Richard Wagner.

Chceš se dovědět více o tom, jak to funguje v lesní školce?
Zapoj se do této Víkendovky a užij si práci, co má smysl.
 
K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.
 

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování v loveckém srubu
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech.

Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.
 
Účastnický poplatek 300 Kč:

 • zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 142017
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 25. srpna se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:15, doraz prosím včas. Pojedeme vlakem v 17.28 do Ústí nad Labem a poté místní městskou dopravou (příjezd v 19.26).

NÁVRAT: V neděli 27. srpna v 15.41 s příjezdem do Prahy v 17.08.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Brná 36, 403 21 Ústí nad Labem

UBYTOVÁNÍ: V lesním srubu, ve kterém si rozložíme karimatky a zalezeme do spacáků. Ti, kteří si budou chtít užít (doufejme) krásné počasí konce léta, můžou spát ve stanech. K dispozici je kompostovací/suché WC.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatku, přezůvky, plavky a především pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátora Petra: vikendy(at)tamjdem.cz, 722 006 552.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Lesní mateřská školka Venku

Příroda, Děti a mládež

Lesní mateřská školka Venku je první školkou svého druhu v Ústí nad Labem. V této školce mají děti možnost zkoumat reálný svět, pracovat s nářadím, starat se o zvířata, lézt s kamarády na strom, spoluvytvářet vzdělávací program, užít si tradice... Číst dál

Kdo to organizuje?

Tereza Hacová

Koordinátoři projektů, Campleadeři workcampů

Jedno léto jsem nevěděla coby a naprostou náhodou jsem narazila na Tamjdem. O pár dní později už jsem byla na cestě do Portugalska na workcamp. Byla to neuvěřitelná zkušenost, která mi dala spoustu nových přátel, podnětů a motivaci k dalšímu... Číst dál