Podpořili jsme komunitu v Benediktu

4. - 13.9.2017

DSCN5901Letošní workcampovou sezónu jsme zakončili projektem uprostřed Železných hor, v komunitním centru Benediktus. Sjeli se na něj dobrovolníci z Itálie, Německa, Polska, Srbska i Česka. Lepší parta se snad nemohla sejít, protože tihle hraví nadšenci se hned od začátku chopili svého úkolu a pomáhali, kde se dalo!

Od rána pracovali na zahradě, přenášeli stavební materiál, opravovali plot, natírali zdi a sušili ovoce. Po práci hráli až do večera (nebo do noci) hry s místními klienty. Když byli klienti unavení, pokračovali dobrovolníci ve hraní sami :) O víkendu si udělali menší pauzu a odjeli poznávat krásy místního okolí, nejdříve ve Žďáru nad Sázavou a poté v “nedalekém” skanzenu. Z workcampu byli všichni nadšení a my se už nemůžeme dočkat, až se s dobrovolníky zase uvidíme!

Fotky z tohoto projektu si můžeš prohlédnout na našem Facebooku. A pokud by tě zajímalo, jak si workcamp užila campleaderka Evka, přečti si její článek na Dobrovolnik.cz.

Kde jsme byli?

Villa Vallila

Lidé se znevýhodněním

Villa Vallila je občanské sdružení lidí, kteří v Červeném Újezdě u Votic vybudovali v krásné secesní vile komunitní dům pro lidi s postižením. V současnosti má dům okolo 10 obyvatel, většinou mladých lidí, kteří po odchodu z dětských domovů hledali... Číst dál

Kdo to vedl?

Eva Perútková

Koordinátoři projektů, Campleadeři workcampů, Organizátoři Víkendovek

Když jsem před lety doma oznámila, že odjíždím na tři týdny do Alp, abych tam pomáhala s rekonstrukcí dolu, mysleli si, že jsem se zbláznila. A měli pravdu. Zbláznila jsem se do Tamjdemu, do pomáhání tam, kde to má smysl,... Číst dál