Oživ stará řemesla na pouti v Dolním mlýně

22. - 24.6.2018

promoVím jedno oudolí, vím já pěknej mlejn….

To budeš moct říct po červnové Víkendovce v Dolním Mlýně, posledním ze tří bítešských mlýnů ležících v malebném údolí potoka Bítýška z roku 1414. Tenhle mlýn není jen tak obyčejný. Snaží se udržovat a obnovovat tradiční česká řemesla jako třeba mlynářství, hrnčířství nebo truhlářství.

Zapoj se do toho spolu s ním, pomoz uspořádat tradiční řemeslnou pouť pro děti i dospělé a ukaž všem, že mlynářství je cool a in! Kromě toho stihneš spolu s ostatními vyčistit mlýnici a náhon nebo pomoci v kamenném sklípku na stráni nad mlýnem. Po večerech si budeš moct zazpívat u táboráku s kapelou a ve volném čase vyjít na Šmelcovnu v romantickém údolí Bílého potoka nebo do kostela v Bíteši.

 

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) - Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení : )

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 132018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: Sraz ke společnému odjezdu proběhne v Praze na autobusovém nádraží Florenc na stanovišti 15 v pátek v 16:20. Pojedeme autobusem z Prahy v 16:35 do Jihlavy, kam přijedeme ve 18:20. Dále přesedneme do autobusu v 18:40 a dojedeme do Velké Bíteše v 19:44. Do organizace dojdeme buď pěšky, nebo budeme odvezeni (autem či koňským spřežením!).

NÁVRAT: Návrat do Prahy je naplánován na 15:05 s příjezdem v 18:20. Pokud by se někdo potřeboval navrátit dříve, je to určitě možné.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Velká Bíteš, Karlov 55 (Janovice)

UBYTOVÁNÍ: Tato Víkendovka bude pro otrlejší.. o to více si ji ale užijeme! Spaní bude zajištěno v jedné místnosti nad stodolou, kam se leze po žebříku, na vlastních karimatkách a ve spacácích. Případně je možné přivést si stan, nebo spát v seníku!
Na místě budou k dispozici toitoiky a koupání bude možné využít v sobotu/neděli výlet na místním koupališti, kde jsou sprchy, jinak je hned u mlýna potůček, kde bude možné se krásně vykoupat – teplou sprchu pár kroků od postele ale nečekej! V místě se nachází elektřina i WIFI (kterou však snad nebudeme potřebovat :) ).

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme a pijeme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. Nedaleko se nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), karimatku, spacák, přezůvky, baterku a především pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé či uzpůsobené předpokládanému počasí!). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či hudební nástroje a nápady na zábavu… a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, neváhej se zeptat se organizátora Petra: pe.zabka.tr(at)gmail.com, 722 006 552/734 423 724 nebo Zuzku: FiserovaZuzka@seznam.cz, 733 564 526.

Těšíme se na setkání!

 

Těšíme se na setkání!

 

Kam jedeme?

Dolní Mlýn

Památky, Kultura, Příroda

Dolní mlýn je posledním ze tří bítešských mlýnů, ležících v malebném údolí potoka Bítýška, který dále pod mlýnem pokračuje jako Bílý potok ke Šmelcovně a do Brna. První písemná zmínka o mlýnech pochází z roku 1414. Současný vzhled mlýna pochází... Číst dál

Kdo to organizuje?

Petr Žabka

Koordinátoři projektů

S Tamjdemem jsem původně jezdil frekventovaně jako účastník na Víkendovky, které mi přirostly k srdci tak, že jsem na jaře 2013 začal tyto Víkendovky organizovat a od dubna 2016 do srpna 2017 i koordinovat. Myšlenka Tamjdemu “dělat něco dobrého pro... Číst dál

Zuzana Fišerová

Organizátoři Víkendovek

Dobrovolnictví je pro mě srdcová záležitost. Poprvé jsem se k němu dostala ve svých čtrnácti letech a vášeň k němu mě drží neustále. Díky dobrovolnictví jsem si uvědomila, kam chci na vysokou školu, zažila neskutečně krásné chvilky a poznala mnoho inspirativních lidí.... Číst dál