Posezení v hradní krčmě a noc s bílou paní na Sovinci

1. - 3.9.2017

První zářijový víkend nás čeká druhá letošní hradní víkendovka, tentokrát na opačné straně republiky. Hrad Sovinec leží v krásné přírodě na okraji Nízkého Jeseníku na půli cesty mezi Olomoucí a Bruntálem v nadmořské výšce 500 metrů. Krajina kolem je jedním slovem úžasná a atmosféra hradu je ještě kouzelnější.

IMG_2186V rámci Víkendovky budeme pomáhat především s údržbou hradu. Čeká nás likvidace náletových keřů na okolních svazích, renovace a nátěr dřevěných prvků hradu, odplevelení dlažby a přístupové cesty na hrad a další úkoly.

V průběhu víkendu se se dozvíme, jak se opravuje historická památka, jak se organizují hradní historické slavnosti a jak přitáhnout na hrad návštěvníky z blízka i z daleka.

A CO VÍC? Večer se můžeš těšit na posezení a zpěv v hradní krčmě. Kromě toho se můžete těšit na podvečerní a večerní prohlídku hradu i s přilehlými podzemními chodbami.

Více informací o hradu a akcích, které se zde konají, najdete na jejich webu a na facebooku.

K PŘIHLÁŠENÍ prosím použij tento formulář.

 

PODMÍNKY:
Na akci se hradí účastnický poplatek. Max 350 Kč – upřesníme. Strava (kromě páteční večeře) a ubytování je zajištěno. Skupinovou jízdenku na cestu tam (z Prahy) kupujeme my.
 Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat. Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 1. září se potkáme na hlavním vlakovém nádraží v Praze, před ZOOT – Výdejna radosti v 16:30, doraz prosím včas. Vlak jede v 16:55 do Olomouce, poté přestoupíme na vlak do stanice Újezd u Uničova a dále na autobus do zastávky Paseka, sanatorium, kam dorazíme ve 20:25. Odtud půjdeme pěšky cca 3 kilometry po silnici do kopce až na hrad, pěší cesta trvá cca hodinu (zavazadla nám místní na hrad vyvezou autem). Upozornění: Pěší cesta je relativně náročná (převýšení 200 metrů).

NÁVRAT: V neděli, 3. září v 13:56 z Paseky s příjezdem do Prahy v 17:39.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Sovinec 58, 793 51 Jiříkov (okr. Bruntál)

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme na postelích v dobrovolnické základně (teplé spacáky s sebou, karimatky brát nemusíte). Základna je vybavena koupelnou, toaletou, kuchyňkou a jídelnou. Upozornění: Na hradě je velmi slabý až žádný mobilní signál. V pokladně hradu je pevná linka (tel. 554 219 863).

STRAVA: V pátek večer společná večeře stylem „co kdo přivezl“ – POZOR – Večeřet budeme už ve vlaku! Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. Pokud by měl někdo ale potřebu něčeho „svého“ navíc, v průběhu víkendovky si může nakoupit v hradní, občerstvení / krčmě.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), TEPLÝ SPACÁK, přezůvky a především pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé = odpovídající počasí!).  ČELOVKU nebo jinou baterku, REFLEXNÍ PRVEK (vesta, páska na ruku apod., půjdeme po silnici, tak ať jsme vidět) Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt na pátek VEČEŘI a pití!
 
KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, napiš nebo zavolej organizátorům projektu Jirkovi Sládkovij.sladek(at)sportmaker.cz, 728 922 023 a Evce Perútkové: workcampy(at)tamjdem.cz, 776 697 642.

Těšíme se na setkání!

Kam jedeme?

Hrad Sovinec

Památky

Hrad Sovinec je nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál, a najít jej můžete na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Hrad byl založen ve 14. století tzv. „pány ze Sovince“ a během následujících staletí byl neustále rozšiřován, upravován a... Číst dál

Kdo to organizuje?

Jirka Sládek

Organizátoři Víkendovek

S Tamjdemem jsme se hledali už delší dobu, až jsme se v roce 2015 konečně našli. Hlava unavená prací s počítačem o víkendu odpočívá a ruce zatím pomáhají tam, kde je to skutečně potřeba. Stavba, demolice, úklid, vlastně jakákoli fyzická práce je pro... Číst dál