Ekovýchova u Vydry (workcamp v ČR)

16. - 27.7.2018

Někdo tráví léto zavřený v kanceláři, někdo na dece u bazénu, ale my na to jdeme jinak! V červenci nazujeme holínky a vydáme se pomáhat do ekocentra a záchranné stanice v Třeboni. Čeká nás tu totiž spousta práce – vytvořit ukázkovou zahradu a postavit jednotlivé prvky, které přilákají různé živočišné druhy (brouky, ještěrky nebo motýly); pomoct s údržbou areálu a postavit ohrady a ploty.

insect-house-1778906_1920Ale neboj, nebude to jen o práci! Pracovat budeme asi 6 hodin denně, odpoledne budeme mít zpravidla volná, a dva dny nebudeme pracovat vůbec. Zbude nám tak spousta času k prozkoumání nádherné přírody v okolí, historického centra Třeboně nebo nedalekého pivovar. Nebo si půjčíme kánoe a vyrazíme na vodu! Jestli máš rád přírodu a chceš se dozvědět, jak ji přilákat i k sobě na zahradu, pak na tomhle workcampu nesmíš chybět!

PŘIHLAŠ SE ZDE, a nezapomeň, že pro Čechy má tento workcamp omezenou kapacitu – jen dvě místa!

Nebo si nejdříve přečti více informací v podmínkách či se koukni na poplatky a další odkazy co jsou napravo. Postup pro přihlášení je v zásadě stejný jako když jedeš na workcamp do zahraničí, chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku a další instrukce.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Zde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail cca měsíc před workcampem.

UBYTOVÁNÍ: Spát se bude ve společné místnosti (hale) přímo v areálu záchranné stanice. K dispozici ti bude i kuchyně a koupelna se záchodem. Wi-Fi je tu taky.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a je zde možnost zajistit vegetariánskou i veganskou stravu

MIN. VĚK: pro všechny účastníky 18 let 

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 10.2

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Evě na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!

Kam jedeme?

Český nadační fond pro vydru

Příroda, Zvířata

Český nadační fond pro vydru je nevládní nezisková organizace založená v roce 1993, zabývající se ochranou přírody a životního prostředí. Budováním pozitivního vztahu a zodpovědného přístupu k ochraně přírody a životnímu prostředí se snaží přispět k trvale udržitelnému rozvoji společnosti. Vydru... Číst dál

Kdo to organizuje?

Zatím nikdo – veď tuto akci!

Na tento workcamp zatím nemáme campleadera. Můžeš se jím stát třeba ty! Koukni na podmínky a ozvi se nám na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz. Těšíme se!... Číst dál