Všude dobře, venku nejlíp! Vyrazte na dobrovolnický víkend pro rodiče s dětmi

Od letošního jara zveme na vybrané víkendové dobrovolnické projekty i rodiny s dětmi! Navíc díky podpoře Nadace O2 můžeme obě jarní akce nabídnout i sociálně ohroženým nebo znevýhodněným rodinám, kterým budou náklady na akci plně hrazeny.

Skrze tyto víkendové projekty a manuální práci pro dobrou věc chceme vést k dobrovolnictví a nezištné pomoci druhým i ty nejmenší a poskytnout příležitost všem dětem a jejich rodičům získat společné netradiční zážitky, možnost poznat se trochu jinak a posílit vzájemné vztahy, šanci podívat se na nová zajímavá místa v Čechách a setkat se s dalšími akčními rodiči, ale i pracovníky a zakladateli neziskových organizací.
 
Zveme vás na dvě takové akce, které připravujeme na duben a červen. Jsou určeny rodinám ve složení 1 až 2 dospělí a 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3 až 14 let. Kapacita obou projektů je omezená a také praktické podmínky na obou akcích budou různé.
 

Také rádi vyrážíte s dětmi do přírody? Zažijte víkend na pomoc lesní školce!

967036_10152283802823502_985372438_oPrvní letošní projekt pro rodiče s dětmi se koná o víkendu 20. – 22. dubna 2018 na pomoc první lesní mateřské školce v Ústí nad Labem. Zapojíme se do odklízení listí a větví. Čeká nás čištění cesty lesem a venkovních schodů, prořezávání keřů a nošení větví.

Na některých úkolech budou rodiče spolupracovat se svými dětmi. Pro ty ale bude po celý víkend připravený volnočasový a vzdělávací doprovodný program.
Těšit se můžete na povídání o lesních školkách, zážitkové aktivity i výlet na hrad. Víkend strávíme podle motta školky „všude dobře… venku nejlíp“ v prostředí krásného lesa a historického lesního srubu.

Veškeré detaily této akce jsou k nalezení on-line na našich webových stránkách.
 

Láká vás veganství? Zažijte víkend s dětmi na pomoc netradiční azylové farmě pro zvířata!

Fakt nám to šlape!Další víkendový projekt pro rodiče s dětmi se bude konat o víkendu 1. – 3. června 2018 na pomoc Farmě naděje v Dobrovítově.
Pracovní úkoly budou věnovány zejména péči o zvířata a úpravám a zlepšování jejich příbytků a výrobou zábavných prvků. Rodiče a děti budou mít šanci pracovat spolu a něco nového se i naučí.

Veškeré detaily této akce jsou k nalezení on-line na našich webových stránkách.
 
 
 
 
Ubytování, strava a doprava je zajištěna a za akci je stanoven účastnický poplatek podle počtu členů rodiny. Účastníci akce musí mít vlastní pracovní oblečení, dobré boty, spací pytel, případně karimatky (spací pytel a karimatky jsme v případě potřeby schopni zajistit).
Samozřejmě nesmí chybět ani chuť strávit intenzivní víkend nejen se svými dětmi, ale i s dalšími rodinami, zapojit se do manuální práce a případně do vaření jídel, sdílet zážitky a něco nového se naučit!
 
V případě dotazů se neváhejte obrátit na Markétu Votavovou – tamjdem@tamjdem.cz, 724 918 728.
 
Nadace_O2_logo_cmyk Díky podpoře Nadace O2 můžeme náklady na účast na projektu plně uhradit i rodinám se speciálními potřebami.
Děkujeme!