Všude dobře, venku nejlíp! Víkend pro rodiče s dětmi

20. - 22.4.2018

Zveme všechny akční mámy, šikovné táty, neposedné holky a hravé kluky… Vezměte svoje děti mimo město a zažijte dobrovolnický víkend na pomoc lesní školce!

V lesní mateřské školce Venku v Ústí nad Labem se děti učí mít rády přírodu, věřit ve své schopnosti a být každým dnem samostatnější. Chcete se dozvědět od profesionálů víc o tom, jak to funguje v lesní školce nebo jak lze přežít v přírodě prakticky bez vybavení? Strávit s dětmi konec týdne trochu jinak a odnést si domů společné netradiční zážitky?

Zapojte se do této dobrovolnické, rodinné víkendovky, poznejte nové rodiny a zajímavé místo a užijte si spoustu zábavy a společnou a smysluplnou práci, která bude ihned vidět!

Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

PŘIHLASTE SE

PRÁCE
Pomůžeme s odklízením biomasy, a to listí a větviček. Dále nás čeká čištění cesty a schodů, prořezávání keříků a nošení větví. Školce tedy pomůžeme hlavně s úklidem okolo plotu lesní školky, který sousedí s civilizací ve spodní části pozemku. Navíc jsou naplánovány i více „kreativní úkoly“ v přírodě, do kterých se můžeme pustit, když nám zbyde čas. V záloze máme i variantu práce do deště, a sice pomoc s vyklízením domku, který bude v budoucnosti sloužit lesní školce jako technické a jiné zázemí a další prostor pro práci s dětmi.
Pracovních úkolů bude dost pro děti i dospělé a navíc se do některých z nich zapojí obě skupiny společně a rodiče se budou učit od dětí, ale možná i naopak.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro různě staré děti bude navíc po celou dobu projektu zajištěný doprovodný program. Víkend přece jenom strávíme v lese a navíc ve školce, budeme si proto hrát a poznávat svět netradičním způsobem. Na nedělní dopoledne připravujeme program na téma, jak přežít v přírodě prakticky bez vybavení a na závěr akce se můžeme vydat na výlet na nedaleký hrad Střekov.
 
Nadace_O2_logo_cmyk

Díky podpoře Nadace O2 můžeme náklady na účast na projektu plně uhradit i rodinám se speciálními potřebami. Děkujeme!

 
 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Tati, práce je legrace!KOMU JE AKCE URČENA: rodičům s dětmi (včetně rodin pěstounských), nebo prarodičům s vnoučaty ve složení 1 až 2 dospělí, 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3 až 14 let.
Děti 15 leté a starší jsou považovány za běžné dobrovolníky, kteří platí poplatek jako dospělý účastník, a tedy 300,-.

Na akci může jet určitě i jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova.
Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

SRAZ a DOPRAVA: v pátek 20. dubna se potkáme na Hlavním vlakovém nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:15, dorazte prosím včas. Pojedeme vlakem v 17:33 do Ústí nad Labem a poté místní městskou dopravou (příjezd do školky okolo 19:30).

NÁVRAT: V neděli 22. dubna, návrat do Prahy okolo 17:00.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Brná 36, 403 21 Ústí nad Labem

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v útulném a velmi dobře vybaveném lesním srubu (jedna veliká místnost), ve kterém si rozložíme karimatky a zalezeme do spacáků. V záloze máme i více adrenalinové ubytování ve stanech vedle srubu, samozřejmě pouze pro dospělé zájemce… V případě velkého zámu o akci nebo horším počasí je v záloze i ubytování v kempu, který se nachází zhruba 30 minut chůze od školky, a to na břehu Labe.
K dispozici je suché, kompostovací WC, které ve školce používají děti, teplá tekoucí voda v umyvadlech, ale na místě není sprcha.

STRAVA: Po celý víkend bude jídlo zajištěné, pomůžeme občas s přípravou, ale hlavně s úklidem. Na páteční večeři přineste prosím něco vlastního, podělíme se mezi sebou formou pikniku… Počítáme např. i s posezením u ohně a případně opékáním buřtů.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), dobrý spacák, karimatku a především pohodlné pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé a adekvátní k počasí). Určitě si přibalte dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu.

KONTAKTNÍ OSOBA: Pokud máte nějaké dotazy, váháte, zda máte potřebné vybavení, chcete se zapojit, ale ubytovací podmínky vám dělají starost atd., obraťte se na Markétu V. na adrese tamjdem@tamjdem.cz, 724 918 728. Společně najdeme řešení.
 

CO JE ZAJIŠTĚNO A ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • na celý víkend je zajištěna strava,
 • ubytování,
 • jedna cesta na místo projektu,
 • speciální dobrovolnické připojištění,
 • ochranné pracovní pomůcky a pracovní vybavení.
 • Cestu zpět z projektu si hradí každý sám.

V případě potřeby zajistíme spacáky i karimatky, případně stany.

Rodinám ze sociálně znevýhodněného prostředí, které se v přihlášce odkáží např. nejen na naše partnerské neziskové organizace, které se tomuto tématu věnují, ale jednodušše na ty, se kterými jsou v intenzivním kontaktu a využívají některou z jejich služeb, hradíme díky Nadaci O2 stravu, ubytování, obě cesty na projekt a tito dobrovolníci včetně dětí tak účastnický poplatek neplatí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • 300,- pro běžného dobrovolníka (15 +)
 • 500,- pro 1x rodič + 1x dítě (ve věku 3 až 14 let), 700,- pro 1x rodič + 2x dítě, 800,- pro 2x rodič a 1x dítě, 1000,- pro 2x rodič + 2x dítě,
 • zahrnuje všechno kromě zpáteční cesty (okolo 200,- pro 2 lidi), rodinám se speciálními potřebami hradíme i tento výdaj,
 • zaplaťte prosím převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 072018
 • do zprávy pro příjemce napište své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení vaší přihlášky.

STORNO PODMÍNKY

 • pokud svou účast zrušíte 11 a více dní před Víkendovkou (úterý – týden a půl před akcí), máte nárok na vrácení 40% z poplatku
 • zrušíte-li svou účast 10 a méně dní před Víkendovkou, zůstane poplatek Tamjdemu v plné výši
 • pokud se rozhodnete svůj nárok na vrácení 40% z poplatku neuplatnit (účast zrušíte, ale část poplatku si nevyžádáte), bude celý poplatek věnován Tamjdemu na realizaci a rozvoj Víkendovek
 • a my vám budeme samozřejmě vděčni…
 • Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání!