Vyraz na pomoc azylové farmě!

1. - 3.6.2018

Zveme všechny dobrovolníky, včetně akčních rodičů a jejich hravých a zvídavých dětí na společnou Víkendovku na pomoc unikátní organizaci Farma naděje.

Jako jedna z mála organizací svého druhu v ČR představuje azyl pro tzv. hospodářská zvířata po vzoru zahraničních „Farm Sanctuaries“. Cílem Farmy je vytvořit místo pro zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek a ukázat světu, že zvířata jsou tu s námi, a ne pro nás!
Chcete se dozvědět od profesionálů víc o tom, jak podobné farmy fungují u nás i ve světě, a co motivovalo zakladatele Farmy k jejímu založení v ČR? Nebo něco více o veganském způsobu života, včetně zajímavých receptů a typů? Láká vás strávit s dětmi konec týdne trochu jinak a odnést si domů společné netradiční zážitky jako je život v mongolské jurtě, společná práce pro dobrou věc?

Zapojte se do této dobrovolnické Víkendovky, poznejte nové lidi a zajímavé místo a užijte si spoustu zábavy a společnou a smysluplnou práci, která bude ihned vidět!

Na akci může jet jakýkoliv dobrovolník včetně např. jenom jednoho z rodičů s dítětem, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

Chystáte se na akci bez dětí? Pokud ano, pak využijte tento odkaz na přihlašovací formulář:
PŘIHLÁŠKA JEDNOTLIVEC

Nebo chcete přijet s rodinou?
PŘIHLÁŠKA PRO RODIČE

PRÁCE
Pracovní úkoly budou věnovány zejména úpravám a zlepšování příbytků místních zvířecích obyvatel a výrobou zábavných prvků.
Práce bude dost pro děti i dospělé a navíc se zapojí obě skupiny společně a rodiče se budou učit od dětí, ale možná i naopak.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Pro různě staré děti bude navíc po celou dobu projektu zajištěný doprovodný program od malování na obličej po výlet a hry v krásné okolní přírodě.

Nadace_O2_logo_cmyk

Díky podpoře Nadace O2 můžeme náklady na účast na projektu plně uhradit i rodinám se speciálními potřebami. Děkujeme!

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

20819440_2006883019533950_132663909848772814_oKOMU JE AKCE URČENA: všem dobrovolníkům a pak taky rodičům s dětmi (včetně rodin pěstounských), nebo prarodičům s vnoučaty ve složení 1 až 2 dospělí, 1 až 2 děti. Věkový limit u dětí je stanoven na 3 až 14 let. Děti starší 15 let jsou považovány za běžné dobrovolníky, kteří platí poplatek jako dospělý účastník, a tedy 300,-.

Na akci může jet určitě jenom jeden z rodičů, užít si svoje děti naplno, a druhý může zůstat s mladším sourozencem v klidu domova. Navíc se Víkendovky mohou účastnit i prarodiče se svými vnoučaty a pěstounské rodiny.

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 1. června se potkáme na Hlavním vlakovém nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 15:50, dorazte prosím včas. Pojedeme vlakem v 16:05 do Čáslavi a poté autobusem do Dobrovítova (příjezd na farmu okolo 18. hodiny).

NÁVRAT: V neděli 3. června, návrat do Prahy okolo 16. hodiny.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Dobrovítov, GPS: 49.785720, 15.323769

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v týpí stanech s krásným výhledem do krajiny, ve kterých si rozložíme matrace a karimatky a zalezeme do spacáků. Pro zájemce máme v záloze i místnost s postelí… K dispozici je suché i chemické WC, teplá tekoucí voda v umyvadlech i ve sprše.

STRAVA: Po celý víkend bude jídlo zajištěné, pomůžeme občas s přípravou a naučíme se nové a chutné recepty. Na páteční večeři přineste prosím něco vlastního, podělíme se mezi sebou formou pikniku… Na Farmě se nejí žádné živočišné produkty (maso, vajíčka, mléčné výrobky), zkuste tedy s sebou vzít nějakou rostlinnou pochutinu. Počítáme např. i s posezením u ohně a případně opékáním zeleniny a dalších dobrot.

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), dobrý spacák, a především pohodlné pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé a adekvátní k počasí). Určitě si přibalte dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry, hudební nástroje či nápady na zábavu.

KONTAKTNÍ OSOBA: Pokud máte nějaké dotazy, váháte, zda máte potřebné vybavení, chcete se zapojit, ale ubytovací podmínky vám dělají starost atd., obraťte se na Terezu H. na adrese terezahacova@gmail.com, 606 589 006. Společně najdeme řešení.

 

CO JE ZAJIŠTĚNO A ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • na celý víkend je zajištěna strava,
 • ubytování,
 • jedna cesta na místo projektu,
 • speciální dobrovolnické připojištění,
 • ochranné pracovní pomůcky a pracovní vybavení.
 • Cestu zpět z projektu si hradí každý sám.

V případě potřeby zajistíme spacáky i karimatky, případně stany.

Rodinám ze sociálně znevýhodněného prostředí, které se v přihlášce odkáží např. nejen na naše partnerské neziskové organizace, které se tomuto tématu věnují, ale jednodušše na ty, se kterými jsou v intenzivním kontaktu a využívají některou z jejich služeb, hradíme díky Nadaci O2 stravu, ubytování, obě cesty na projekt a tito dobrovolníci včetně dětí tak účastnický poplatek neplatí.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • 300,- pro běžného dobrovolníka (15 +)
 • 500,- pro 1x rodič + 1x dítě (ve věku 3 až 14 let), 700,- pro 1x rodič + 2x dítě, 800,- pro 2x rodič a 1x dítě, 1000,- pro 2x rodič + 2x dítě,
 • zahrnuje všechno kromě zpáteční cesty (okolo 200,- pro 2 lidi), rodinám se speciálními potřebami hradíme i tento výdaj,
 • zaplaťte prosím převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 112018
 • do zprávy pro příjemce napište své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení vaší přihlášky.

STORNO PODMÍNKY

 • pokud svou účast zrušíte 11 a více dní před Víkendovkou (úterý – týden a půl před akcí), máte nárok na vrácení 40% z poplatku
 • zrušíte-li svou účast 10 a méně dní před Víkendovkou, zůstane poplatek Tamjdemu v plné výši
 • pokud se rozhodnete svůj nárok na vrácení 40% z poplatku neuplatnit (účast zrušíte, ale část poplatku si nevyžádáte), bude celý poplatek věnován Tamjdemu na realizaci a rozvoj Víkendovek
 • a my vám budeme samozřejmě vděčni…
 • Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na setkání!