Postavme lesní bar v ekologickém centru na Moravě!

28. - 30.9.2018

Přesně tak. Švýcárna je tu letos už po druhé. Pro ty, kteří tuto organizaci neznají, Ekologické Volnočasové Centrum Švýcárna o.p.s. se dlouhodobě zabývá mezinárodními výměnami, akcemi zaměřenými na seberozvoj a ekologickou osvětou. Jedním z jejích cílů je návrat lidí k přírodě a tím i sami k sobě.

Proč je u nás Švýcárna tak oblíbená? Důvodů je několik – samotná činnost neziskovky, příroda, která ji obklopuje a vždy nadšení dobrovolníci, kteří se z Víkendovek vracejí. Tento rok jsme tam strávili Velikonoce při práci na stavbě lesního baru, s jehož úpravami budeme pokračovat i nyní na podzim. Po práci se určitě vydáme objevovat okolí, víme totiž, že lidé ze Švýcárny si vždy pro nás připraví zajímavý program. Zažili jsme tam létání pří józe, tradiční jarní oslavy nebo půlnoční výlet zatopenými jeskyněmi. Obklopeni horami, lesy, zurčícím potokem v překrásném údolí už na nás čeká nezapomenutelný víkend!

JAKOU PRÁCI SI PRO NÁS PŘIPRAVILI?

Areál Švýcárny poskytuje škálu možností pro práci dobrovolníků. My se budeme snažit hlavně o pomoc při rekonstrukci budov Švýcárny a úpravě prostor lesního baru, také budeme pomáhat při sekání a hrabání louky (cca 1hektar) poblíž Švýcárny. Pokud chceš zažít takový víkend, přihlas se již dnes a místo na Víkendovce máš zaručeno!

PŘIHLAS SE!

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 192018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 28. září se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 16:00, doraz prosím včas. Vlak jede v 16:21 do Brna-Židelnice (příjezd v 18:42) a pojedeme do Adamova (příjezd v 19:19). Batohy nám odvezou autem a my si uděláme do Švýcárny procházku (cca hodinu).

NÁVRAT: V neděli, 30. září, pravděpodobně z Adamova v 15:41 s příjezdem do Brna v 15:54 a do Prahy v 18:42.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Josefovská 459, Adamov 679 04.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v pokojích na postelích a ve společenské místnosti (meditárně) na matracích. Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacákpřezůvky a především teplé pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 776 493 201.

Těšíme se na setkání!