Přilož ruku k záchraně přírody

19. - 21.10.2018

V polovině října se vydáme do Votic na pomoc neziskovce Ochrana fauny ČR, která kromě aktivit na záchranu raněných a ohrožených zvířat provozuje také Motýlárium ve Voticích. Motýlí rezervace, napomáhají zamezení dalšímu vymírání motýlů v krajině. Pokud máš blízko ke zvířatům a přírodě a je ti sympatické, co Ochrana fauny dělá, přihlas se na tuto Víkendovku a přilož taky ruku k dílu.

Zmíněná lokalita je historicky známá výskytem mnoha druhů stepní fauny a flory a bez adekvátní péče tohle místo zarůstá dřevinami a zvířata odsud mizí. Proto prvním krokem pro nápravu bude právě odstranit dřeviny a pak v dalších letech bude následovat obnovení pastvy koz, ovcí a poníků.

CO TAM BUDEME DĚLAT? Hlavním úkolem bude vytahat ze stráně vyřezané dřeviny – keře, větve, příp. dřevo na hromady. Dřeviny už budou dopředu pokácené, my je budeme přemisťovat zhruba 50-100 metrů daleko směrem po svahu dolů (práce bude poměrně náročná). Pokud nám počasí nevyjde, s prací se přesuneme dovnitř a budeme pomáhat přímo v Motýláriu.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

 • strava (kromě páteční večeře)
 • ubytování 
 • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – Ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
 • pojištění zdraví i odpovědnosti
 • organizaci akce a další přidružené náklady
 • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 • poplatek 300,- zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
 • variabilní symbol pro platbu je 212018
 • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
 • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
 • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 19. října se potkáme na Hlavním nádraží v Praze v 16:30, doraz prosím včas. Vlak jede v 16:55 přímo do Votic (příjezd v 18:05).

NÁVRAT: V neděli, 21. října, vlakem z Votic v 14:50, přes Benešov u Prahy, s příjezdem do Prahy na hl. nádraží v 16:22.

ADRESA KONÁNÍ AKCE:  Zámecká 810, 259 01 Votice .

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme ve společenské místnosti (v areálu organizace) na zemi, je proto nutné si přinést vlastní spacák a karimatku. V domě jsou toalety, sprcha i malá kuchyňka.

STRAVA: V pátek večer bude sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), spacák, karimatku, přezůvky. Práce je poměrně specifická a náročná, proto si určitě vezmi teplé pracovní oblečení a pevné pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé). Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

KONTAKT Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 776 493 201.

Těšíme se na setkání!