Zkus si permakulturní farmaření!

3. - 12.9.2018

Na tomto workcampu si na vlastní kůži vyzkoušíš život na farmě, která se snaží svým přístupem inspirovat další drobné zemědělce k šetrnému pěstování a okolní obyvatele vede k trvale udržitelnému způsobu života využíváním lokálních zdrojů. Obklopeni budeme nejen krásnou přírodou, ale také hudbou. Ve Spolku Hvozd v severních Čechách totiž žije rodina muzikantů!

V červnu zde během prvního letošního projektu dobrovolníci udělali velký kus práce a my v ní teď s dalšími dobrovolníky z celého světa budeme na podzim pokračovat. Společně se pustíme do sázení keřů a rostlin, do stavění laviček mezi stromy nebo do úprav zeleninových záhonů.

Ale neboj, nebude to jen o práci! Odpoledne budeme mít zpravidla volná, a někdy nebudeme pracovat vůbec. Zbyde nám tak spousta času k prozkoumání nádherné přírody i historických památek v okolí, hraní her, nebo workshopy o udržitelnosti.

Podívej se na fotky a reportáž z červnového workcampu.

Láká tě strávit týden v přírodě, chceš se dozvědět něco o permakulturním zemědělství a poznat jedinečnou skupinu českých i zahraničních nadšenců?

PŘIHLAS SE
Ale neotálej, pro Čechy má tento workcamp omezenou kapacitu – jen dvě místa!

Nejdříve si přečti více informací o podmínkách a koukni se na poplatky. Postup pro přihlášení je v zásadě stejný, jako když jedeš na workcamp do zahraničí. Chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku a další instrukce.

<h4PRAKTICKÉ INFORMACE

Zde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail cca měsíc před workcampem.

UBYTOVÁNÍ: Spát se bude ve společném domku v postelích, ale pokud si troufneš, můžeš spát i venku. K dispozici ti bude i kuchyně a koupelna se záchodem a kompostovací záchod, kterého se ale není třeba obávat. Wi-Fi je tu taky.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a strava bude po celou dobu bezmasá.

MIN. VĚK: pro Čechy 15 let, pro zahraniční účastníky 18 let 

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 10.4

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Elišce na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!