Oživme ovocné sady starobylého kláštera na jižní Moravě

22. - 24.2.2019

Už si někdy strávil noc v klášteře, jehož historie se píše už od 13. století? Chtěl by ses procházet po bývalých ovocných sadech a zahradách, poznat historii jednoho magického místa a prožít víkend v překrásném prostředí obce Předklášteří? Všechny tyto přání se ti mohou splnit již v poslední únorový víkend v Porta Coeli!

Spolek Hojnost, který působí v Tišnově, se v klášteře Porta Coeli snaží obnovit staré ovocné sady a zahrady, které v důsledku rozmnožení náletových dřevin přestaly být přístupné. Kromě toho si kladou za cíl pomoct při rekonstrukci kláštera a zajištění dalších kapacit pro pobyt dobrovolníků.  Aby se tato vize stala skutečností, potřebují právě nás, protože odvážné projekty z velké míry závisí právě od nadšených lidí ochotných pomáhat.

CO BUDEME O VÍKENDU DĚLAT?

Budeme především vyřezávat větve, následně je odnášet ze sadů dolů, kde se budou pálit. Dále budeme dělat terénní úpravy v zahradě, vytvářet herní a výukové prvky a rozebírat podezdívky starého skleníku. Pokud se počasí pokazí, práce uvnitř kláštera je více než dost. V neděli se v klášteře pracovat nesmí, a tak se s Tomášem – místním správcem vydáme poznávat okolní přírodu a zákoutí okolí města Tišnov.

PŘIHLAS SE

PODMÍNKY

Účastnický poplatek je 300 Kč. Co je v ceně zahrnuto?

  • ubytování 
  • strava (kromě páteční večeře)
  • skupinová jízdenka na cestu tam (z Prahy) – ostatní jízdenky na cestu na Víkendovku proplácíme, je ale nutné nám je předat.
  • pojištění zdraví i odpovědnosti
  • organizaci akce a další přidružené náklady
  • plno zábavy, nové kontakty a prima zážitky k nezaplacení 🙂

Cestu zpět si hradí každý sám. Snaž se vždy připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívej se na všechny podmínky účasti na Víkendovce.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK 

Základní poplatek za Víkendovku je 300, –, který pokrývá minimální náklady na organizaci akce. Pokud chceš podpořit naši činnost a máš možnost přispět více, můžeš svůj poplatek navýšit o libovolnou částku. Děkujeme.

  • poplatek 300,- (nebo více) zaplať převodem na transparentní účet číslo 2600956785/2010
  • variabilní symbol pro platbu je 012019
  • do zprávy pro příjemce napiš své celé jméno
  • poplatek musí být připsán na náš účet nejpozději do 3 pracovních dnů od obdržení tvojí přihlášky
  • seznam se se storno podmínkami.

PRAKTICKÉ INFORMACE

SRAZ a DOPRAVA: V pátek 22. února se potkáme na Hlavním nádraží v Praze před ZOOT – výdejna radosti v 17:45, doraz prosím včas. Vlak jede v 18:03 přímo do Tišnova (příjezd v 21:12). Z Tišnova je to do Předklášteří ještě cca 20 minut pěšky.

NÁVRAT: V neděli, 24. února z Tišnova v 15:28 s příjezdem do Brna-Židenice v 16:00 a do Prahy v 18:42.

ADRESA KONÁNÍ AKCE: Porta Coeli 1001, 666 02 Předklášteří, Tišnov.

UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v pokojích bývalé klášterní školy – spát budeme na vlastních karimatkách (v místnostech se topí). Na místě jsou toalety i sprchy s teplou vodou.

STRAVA: V pátek večer sdílená večeře stylem „jíme vše, co jsme si přivezli a dáme ochutnat všem“. Po zbytek víkendu bude jídlo zajištěné, no vařit si budeme sami. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

CO S SEBOU: Věci osobní potřeby (hygiena, ručník atd.), karimatka+spacák, přezůvky, a především TEPLÉ pracovní oblečení a dobré pracovní boty (ideálně oboje nepromokavé – může být sníh). Baterka nebo čelovka se bude hodit na noční prohlídku. Určitě si přibal dobrou náladu, klidně i nějaké společenské hry či nápady na zábavu a nezapomeň si přivézt páteční VEČEŘI.

Je potřeba vzít na vědomí, že v klášteře je nutno respektovat noční klid a alkohol požívat v rozumné míře (ne tvrdý alkohol). Děkujeme!

KONTAKT: Pokud máš nějaké dotazy, zeptej se koordinátorky Báry: vikendy(at)tamjdem.cz, 604 370 797.

TADY se můžeš podívat na fotky z lednové dobrovolnické akce v Porta Coeli organizované pod záštitou spolku Hojnost

Těšíme se na setkání!