Spolek Hvozd

Příroda, Občanská iniciativa

Spolek je společným projektem několika přátel – hudebníků a bylinářů, jogínů a řemeslníků, kteří se potkali v malebné vesnici, která je zároveň památkovou zónou s mnoha architektonickými perlami. Pozemky spolku se skládají z pár hektarů zahrad, louky, lesa a koutů divočiny; v sousedství je studánka s lahodnou vodou, ve vsi jsou dva bio farmáři, na kopci rozhledna, a všude v okolí hluboké lesy a kamenné moře.
Veškeré aktivity jsou založeny na principech permakultury, o nichž se u nás konají neformální setkání a odborné kurzy. Společně s lidmi v regionu I vzdálenějších míst pořádají kulturní a vzdělávací akce, tématická setkání, jenž budou přínosem i pro místní komunitu a region, pro setkání různých kultur a světů.
Jako dobrovolníci můžete očekávat druhy pracovní zábavy jako… zahradničení, údržba sadu, sběr bylin, kosení, pomoc při výrobě didgeridoo, menší truhlářsko-tesařské projekty, hliněné omítky, ….. a při tom všem bude jistě krásné počasí, čistý vzduch, zpěv ptáků, krásný výhled do krajiny a dostatek lahodného čaje.

https://www.facebook.com/spolekhvozd

Jaké se tu konaly projekty?

Zkus si permakulturní farmaření!

workcamp

Na tomto workcampu si na vlastní kůži vyzkoušíš život na farmě, která se snaží svým přístupem inspirovat další drobné zemědělce k šetrnému pěstování a okolní obyvatele vede k trvale udržitelnému způsobu života využíváním lokálních zdrojů. Obklopeni budeme nejen krásnou přírodou, ale

Organizátor: Zatím nikdo – veď tuto akci!

... Číst dál

3-12.9.2018  

Sedm dní v „jedlém parku“

workcamp

Dne 3. 6. 2018 jsme se sešli v Praze na nádraží a vyrazili do Merboltic, malé vesničky na severu Čech. Zde jsme měli strávit následující týden. Našim úkolem bylo pomoc rozvíjet „park, co se dá sníst“. Myslím, že většinu z

Organizátor: Lucie Rychlá

... Číst dál

3-10.6.2018