mezinárodní workcampy ve světě

Léto mimo Prahu – V Prahu!

Po třech úspěšných Víkendovkách se chystáme do organizace Práh i na workcamp! Společně tak strávíme týden na okraji Brna v neziskovce, která pomáhá lidem se závažným duševním onemocněním při začleňování do běžného života. S dobrovolníky z celého světa budeme pomáhat s dokončením mozaiky, natíráním plotu, stavění pódia z hlíny, úklidem areálu a pokusíme se založit nový vermikompostér.

Pracovat budeme asi 6 hodin denně, jedno odpoledne budeme mít volné úplně. Můžeme tak vyrazit třeba na výlet po okolí nebo hrát deskovky až do noci. Prozkoumat můžeme místní přírodu, přehradu, hrad Špilberk nebo si užijeme letní kino na zahradě!

Přidej se k nám i ty a poznej jak se v Česku žije lidem s duševním onemocněním. Zároveň se seznámíš s lidmi z různých koutů světa a uděláš dobrý skutek tam, kde je to potřeba.

Na nic nečekej a PŘIHLAŠ SE ZDE! Protože pro Čechy má tento workcamp omezenou kapacitu – jen dvě místa!

Nebo si nejdříve přečti více informací v podmínkách či se koukni na poplatky a další odkazy co jsou napravo. Postup pro přihlášení je v zásadě stejný jako když jedeš na workcamp do zahraničí, chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku a další instrukce.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Zde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail cca měsíc před workcampem.

UBYTOVÁNÍ: Spíme a zázemí máme v místnosti, která běžně slouží jako centrum denních služeb. Potřebovat s sebou určitě budete karimatku a spacák. Internet je na místě k dispozici.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a je zde možnost zajistit vegetariánskou, veganskou i bezlepkovou stravuK dispozici máme také kuchyňku s lednicí. V místě se také nachází obchod (otevřený i přes víkend).

MIN. VĚK: pro české účastníky 15 let, zahraniční 18 let

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky.

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 9.1

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Evě na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!

Nech starosti za hlavou a jeď na workcamp!

Svatý týden, zkouškové nebo uzávěrka v práci nás všechny nutí myslet na to stejné: Už aby tu bylo léto! Díky prázdninám nebo státním svátkům nás čeká spousta odpočinku, který každý uchopí podle svého. Někdo vyrazí stanovat do hor, jiný si neumí představit léto bez moře. A my v Tamjdem? Neumíme si představit léto bez workcampů!

Je to jedinečná příležitost, jak strávit pár týdnů v cizí zemipomoct vybrané neziskové organizacipoznat dobrovolníky z celého světa a zapojit se do projektu, který má smysl. Užít si dovolenou jinak než obvykle, procvičit cizí jazyky a odnést si skvělý pocit na dlouhou dobu poté. Více informací o tom, jak takový projekt probíhá, do jakých zemí vysíláme nebo jak se přihlásit najdeš tady.

V mezinárodní databázi je více než šest set workcampů, na které se můžeš přihlásit. Pokud se ti v ní ale nechce hledat, přinášíme ti tipy na ty, které bys rozhodně neměl přehlédnout!

Záchranná stanice GREFA

Španělsko 1/7 – 15/7

Chceš vidět jak to chodí na záchranné stanici a být u toho, když se divoká zvířata vracejí po úrazu zpět do volné přírody? Není lepší příležitost než vyrazit do Španělska a připojit se k ostatním dobrovolníkům, kteří zde budou pomáhat. Čeká tě například vytváření umělých hnízd, jejich oprava a umisťování na podporu hnízdění sov a poštolek. Zkrátka neobvyklý zážitek na skvělém místě!

Hakka a barvení indigem v Asii

Taiwan 30/7 – 5/8

Zajímáš se spíše o interakci s místními obyvateli, chceš vidět jejich život opravdu zblízka a nejen to – chceš jejich život zažít? Na tomto projektu budeš mít jedinečnou šanci vyzkoušet si místní řemeslnou tradici barvení látky indigem, poznat místní i jejich děti, a ve volném čase objevovat krásy ostrova. Domů si kromě obarveného trika odvezeš i nezapomenutelné zážitky a krásný pocit ze smysluplné práce.

Stavění geodomu na farmě

Bulharsko 9/6 – 20/6

Přemýšlíš o tom, že si jednou postavíš domek mimo město a budeš žít v souladu s přírodou? Pojeď se podívat, jak na to! Místní organizace si před pěti lety koupila pozemek, na kterém postupně vytváří farmu založenou na permakulturních principech a biodynamickém kalendáři. Že nevíš, o co jde? O důvod víc vyjet na toto nádherné místo a oddechnout si od stresu a civilizace.

Festival bubnování za humny

Německo 25/6 – 14/7

Potřebuješ naopak zažít workcamp obklopen lidmi, hudbou a nekončící zábavou? Zapoj se do festivalu RAKATAK v Berlíně, kterého se jen loni zúčastnilo přes sedm tisíc návštěvníků! Jako dobrovolník budeš pomáhat nejen s přípravou a úklidem, ale především i během samotného festivalu a poznáš tak podobná akce vypadá „z druhé strany“. Also, kommst du mit?

Kreativní léto v mladé komunitě

Finsko 20/6 – 4/7

Láká tě vyjet na sever, ale zároveň nechceš být sám uprostřed přírody? Přidej se k nám a pomoz při organizaci aktivit pro mladé azylanty ve Finsku. V jejich domě mají možnost studovat a navštěvovat zájmové kroužky, ale léto s mezinárodními dobrovolníky je zkrátka něco jiného! Pojď do toho a staň se součástí jejich nezapomenutelného léta!

Tak co tomu říkáš? Chceš se také podílet na smysluplném projektu s podporou domácí neziskové organizace? PŘIHLAS SE JEŠTĚ DNES! A zažij léto jako nikdy předtím!

Dotazy, nejasnosti? Napiš Barči na outgoing(at)tamjdem.cz
Budeme se těšit!

První letošní piknik je tady!

Protože je na čase se potkat a také je co slavit, zveme všechny naše dobrovolníky na první letošní piknik, který se bude konat 2. 6. 2018, od 17:00 v nějakém z pražských parků!

Budeš mít šanci setkat se s ostatními dobrovolníky, se kterými jste zažili společnou Víkendovku, poznat úplně nové lidi, Čechy i cizince, kteří v ČR žijí, a nebo získat inspirace, tipy a zkušenosti ostatních dobrovolníků třeba i kvůli tvému letnímu workcampu…!

Přivítáme nové kolegyně, rozloučíme se s těmi, co odchází a oslavíme úžasné výsledky naší práce za uplynulý půlrok.
S sebou si vezmi pouze jídlo na piknik, ochutnáme od sebe navzájem a možná dojde i na grilování.

PODÍVEJ SE NA DETAILY

Těšíme se na setkání!
Tamjdem tým

Potkejme se na pikniku!

Chceš se znovu potkat s ostatními dobrovolníky, se kterými jste zažili společnou Víkendovku?
Lákalo by tě poznat úplně nové lidi, Čechy i cizince, kteří v ČR žijí?
Nebo se chystáš letos na workcamp a hodila by se ti nějaká inspirace, tipy a zkušenosti ostatních dobrovolníků…?

Přijď za námi na první letošní piknik! Kromě toho, že je to hlavně příležitost neformálně se potkat s ostatními dobrovolníky, tak je i načase oslavit, co se nám v Tamjdemu doposud povedlo.

Od začátku roku náš tří členný tým totiž jede na plné obrátky, a tak máme za sebou už 10 Víkendovek na pomoc českým neziskovkám pro 99 dobrovolníků, 5 naplánovaných workcampů v ČR a více než 40 dobrovolníků propojených s jejich letními workcampy v zahraničí.
UF!
Taky chceme v týmu přivítat nové koordinátorky a rozloučit se s jejich předchůdkyněmi…
No, zkrátka, bude to veliké…. Buď u toho s námi!
PŘIHLAS SE
Dej nám vědět, že dorazíš, jednodušše přes událost na facebooku, kde taky můžeš sledovat všechny aktuality k akci.
S sebou zabal jídlo, ochutnáme mezi sebou, a možná dojde i na grilování…!

Před večerním piknikem bude probíhat DOPROVODNÁ VZDĚLÁVACÍ AKCE pro leadery a dobrovolníky Víkendovek a workcampů na téma VEDENÍ A REFLEXI AKTIVIT PRO PRÁCI SE SKUPINOU.

Pokud tě akce láká, podívej se na detaily na našem webu a neváhej se přihlásit.

Nebo sleduj naší facebookovou událost.

Těšíme se na setkání!
Tamjdem tým

Vyzkoušej si vedení a reflexi skupinových her v praxi

Baví tě práce s týmem a skupinové aktivity, které nám jako vedoucím různých projektů pomáhají lámat ledy, poznávat jeden druhého a stmelovat členy týmu?

Pak si námi přijď „hrát“ 2/6, mezi 11:00 – 17:00 do jednoho z pražských parků.

Prakticky si vyzkoušíš mnoho různých aktivit pro práci se skupinou a získáš tipy a triky k jejich hladkému vedení a super reflexi. Součástí dne bude i pár teoretických vstupů, bez kterých by to nebylo úplně ono.

PODÍVEJ SE NA DETAILY

Hrací den je doprovodnou součástí školicího cyklu pro leadery našich dobrovolnických projektů v Tamjdemu.
Na akci jsou tak zváni všichni bývalí, stávající i budoucí organizátoři Víkendovek a campleadeři workcampů, ale i ostatní dobrovolníci, kteří se chtějí v oblasti vedení a reflexe aktivit něco nového naučit.

Těšíme se na setkání!
Tamjdem tým

Zažij 100 +1 aktivit, jejich vedení a reflexi!

Baví tě práce s týmem a skupinové aktivity, které nám jako vedoucím různých projektů pomáhají lámat ledy, poznávat jeden druhého a stmelovat členy týmu?

Pak si námi přijď „hrát“ první červnovou sobotu do parku. Prakticky si vyzkoušíš mnoho různých aktivit pro práci se skupinou a získáš tipy a triky k jejich hladkému vedení a super reflexi. Součástí dne bude i pár teoretických vstupů, bez kterých by to nebylo úplně ono.

Hrací den je doprovodnou součástí školicího cyklu pro leadery našich dobrovolnických projektů v Tamjdemu. Na akci jsou tak zváni všichni bývalí, stávající i budoucí organizátoři Víkendovek a campleadeři workcampů, ale i ostatní dobrovolníci, kteří se chtějí v oblasti vedení a reflexe aktivit něco nového naučit.

Čím více nás bude, tím lépe se nám bude všechno zkoušet v praxi! Registruj se proto prosím přes on-line formulář, a to do 31/5/2018
PŘIHLAS SE

Dnem nás provedou zkušené dobrovolnice, leaderyně a lektorky Tamjdemu.
Program strávíme v super prostoru jménem Rybalka a v okolním parku Grébovka. Počítej prosím s tím, že hodně času strávíme venku v parku.
Akce je zdarma, pouze je potřeba vzít si dobré oblečení, piknikovou deku a s sebou vlastní jídlo na společný piknik během dne, podělíme se mezi sebou.

Další informace a novinky k akci sleduj na naší facebookové události.

Na toto celodenní setkání bude navazovat PIKNIK A PARTY pro dobrovolníky Víkendovek a workcampů ve světě, takže si rezervuj i večer, pokud s námi budeš chtít pobýt.

Více informací najdeš v naší facebookové události nebo na našich webových stránkách.

Těšíme se na setkání!
Tamjdem tým

Vyměň siestu za smysluplné léto

Prázdniny se blíží a ty už se vidíš na pláži, v jedné ruce nejnovější bestseller a ve druhé sangrii? Těšíš se na tu pohodu a nicnedělání, ale pak ze zamyslíš nad tím k čemu to vlastně je? Zkus to letos udělat jinak, vyraz do slunných destinací, poznej místní obyvatele i dobrovolníky z celého světa, a hlavně pomoz tam, kde je to potřeba. Uvidíš, že tvé cestovatelské zkušenosti získají zcela nový rozměr.

Vyjet můžeš na tzv. workcamp, krátkodobý dobrovolnický projekt, který trvá až tři týdny, a zažít jej můžeš kdekoli na světě! Jednotlivé projekty se liší svými zaměřeními a každý si určitě vybere. Od 15 let můžeš vyjet, kam se ti zachce po České republice, od 18 let se poté můžeš hlásit na zahraniční projekty. Koukni se do mezinárodní databáze a vyber si workcamp podle svého gusta a nebo se přihlas rovnou na některý z níže uvedených.

Archeologický výzkum v Hostalric
Španělsko 26/6 – 10/7

Staň se součástí projektu, který se snaží využít archeologii a historii, aby uchoval a podpořil kulturní dědictví nejen v místní kultuře, ale i mezinárodně. Jako dobrovolník budeš mít jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak archeologický průzkum probíhá na vlastní kůži.

Revitaai
Portugalsko 17/7 – 28/7

V červnu 2017 zničily přírodní požáry poblíž Pedrogão Grande téměř 500 domovů, 141 000 hektarů půdy a zabily 64 osob. Jednalo se o jedny z nejhorších požárů v historii této země. Letošní workcamp je pořádán právě na pomoc lidem, kteří kvůli nim přišli o vše. Práce bude především manuální, ale určitě zbude dostatek času na poznávání místních, jejich příběhů a kultury.

Pomoc migrantům na italsko-francouzských hranicích
Itálie 25/6 – 8/7

Organizace pomáhající lidem zaseknutým na hranicích Itálie a Francie hledají na léto ochotné lidi, kteří jim pomohou alespoň v rámci dvou týdnů. Náplní jejich činnosti je aktivní solidarita a podpora migrantů. Pomoc by ovšem nemohla fungovat bez stovek zapojených dobrovolníků, kteří jsou potřeba především při letním náporu. Přidáš se k nim i ty a pomůžeš tam, kde je to potřeba?

Léto v El OSo
Španělsko 24/8 – 4/9

Poznej skutečný venkovský život ve Španělsku a vydej se do vesnice, která má pouhých 200 obyvatel. Je známá především pro bohatý výskyt ptactva, včetně druhů, které se nevyskytují nikde jinde na zemi. Pomoz s ochranou místního prostředí a zapoj se do tvorby centra pro návštěvníky, vymezení turistických cest nebo opravou pozorovatelen.

Sociální inkluze v horách
Itálie 20/8 – 31/8

Máš blízko k lidem a chceš poznat, jak funguje komunitní dům pro lidi s mentálním postižením? Vydej se do Itálie a staň se na chvíli součástí místního života. Zapojíš se do každodenních aktivit, jako jsou práce na zahradě, údržba domku, tvořivé dílny, hraní her a spousta výletů. Dále se dozvíš, jak funguje ortoterapie, s jakými problémy se místní potýkají, a také poznáš místní kulturu a historii. Nezní to báječně?

Zalíbil se Ti koncept dobrovolnictví, či dokonce jeden z workcampů? Chceš se podílet na smysluplném zahraničním projektu s podporou domácí neziskové organizace? PŘIHLAS SE JEŠTĚ TEĎ! Jeden klik Ti může změnit nejen letošní prázdniny.

Dotazy, nejasnosti? Piš na outgoing(at)tamjdem.cz
Budeme se těšit!

Víkendovky pro rodiče s dětmi realizujeme i díky podpoře Nadace O2

Během dubnového víkendu jsme zažili jednu opravdu speciální Víkendovku. Byla totiž pro děti a rodiče.

O víkendu 20. – 22.4. jsme se ve skupině 10 dospělých a 5 dětí ve věku 8 až 12 let vydali do kouzelné, lesem zahalené Lesní mateřské školky Venku u Ústí nad Labem. Uklidili jsme mnoho a mnoho spadaného listí okolo budovy a na přístupových cestách (schodech), sesbírali spoustu náletových dřevin v lese, „odlehčili“ jsme přístupovému plotu od všech nepotřebností, nasekali dříví na topení v nádherných historických kamnech a další. Měli jsme možnost se seznámit s tím, jak školka funguje. Děti bavila nejen práce, ale i všechny krásy a možnosti v areálu školky a jejím okolí. V neděli jsme navíc vyrazili na zajímavý hrad Střekov.

Přečtěte si více o tom, jaký jsme měli víkend a podívejte se na více fotek v našem archivu.
 
O víkendu 1. – 3.6. můžete vzít děti na pomoc azylové Farmě naděje, kde se starají o zvířata všeho druhu. Více informací o neziskové organizaci, pracovní náplni a praktických detailech najdete zde.
 
Nadace_O2_logo_cmyk
Tyto Víkendovky realizujeme i díky podpoře Nadace O2 a díky grantu se můžeme více zaměřit mmj. i na rodiny se speciálními potřebami.
Děkujeme!

Emil Open hledá dobrovolníky na organizaci mezinárodní sportovní akce!

Organizace 7. ročníku Evropských her handicapované mládeže v Brně bez dobrovolníku? To prostě nejde!

#hejbnikridlem> i ty a staň se součástí organizačního týmu této velké mezinárodní akce.
Jako dobrovolník se zapojíš např. v roli delegáta zahraničních sportovních týmů, asistenta návštěvníka, sportovního asistenta, koordinátora týmů… !

Celou akci pořádá a ubytování a stravování na období 5.6. – 10.6. zajišťuje organizace Emil Open(krátkou prezentaci o tom, co dělají a jak se jim to daří najdeš zde: prezentace Emil 2018)

Více se ohledně možností dobrovolnického zapojení dozvíš zde.