Oprava barokní Lodžie

8. - 16.8.2017

cover_photo

Lodžii nechal postavit v 17. století vévoda Albrecht z Valdštejna, pak se na ní trochu zapomnělo, a o několik století později tahle památka znovu ožívá a my chtěli být u toho!

Proto jsme se v druhém srpnovém týdnu vydali společně s osmi dobrovolníky z celého světa do Jičína, kde jsme následně strávili celý týden.

Naším úkolem bylo vytvořit kamenný chodník v prostorách nádherné barokní lodžie. Ačkoliv práce s kameny nebyla lehká, díky výbornému jídlu a nádhernému místu, jsme si připadali jako na zámku. Ve volných chvílích jsme navštívili Prachovské skály a Prahu a zúčastnili jsme se povedeného představení o životě Albrechta z Valdštejna.

Škoda, že to tak rychle uteklo, a děkujeme Valdštejnská lodžie – kulturní imaginárium, a všem dobrovolníkům!

Fotografie z akce jsou k nalezení na našem facebooku.

Kde jsme byli?

Valdštejnské imaginárium, o.p.s.

Památky, Kultura

o.p.s. Valdštejnská lodžie – kulturní imaginárium v Jičíně bylo založeno v roce 2013 a navazuje na práci o.s. Lodžie založené v roce 1996 se snahou přispět k záchraně, obnově i využití významné barokní památky Valdštejnské lodžie. Památka samotná, Čestný dvůr a... Číst dál

Kdo to vedl?

Martina Langrová

Organizátoři Víkendovek

Před několika lety jsem se díky Tamjdemu náhodou ocitla uprostřed francouzských Alp na svém prvním workcampu. Od té doby mě dobrovolnictví ve všech svých možných podobách provází neustále. Jakmile s ním totiž začnete, jen tak nepřestanete. Proč taky? Tak lehce,... Číst dál