Barokní Lodžie potřebuje opravu (workcamp v ČR)

8. - 16.8.2017

Na tomto workcampu se UVOLNILO JEDNO MÍSTO! Přidej se ke skupině dobrovolníků z Mexika, Srbska, Taiwanu a Španělska a zažij významnou českou barokní památku opravdu naplno!

cover_photoLodžii nechal postavit v 17. století vévoda Albrecht z Valdštejna, pak se na ní trochu zapomnělo, a o několik století později tahle památka znovu ožívá a my chceme být u toho!

Na srpnovém workcampu budeme s účastníky z celého světa a místními restaurátory pracovat s kamenem – buď na replice původní dlažby či opěrné zdi. Oboje jsou to kreativní práce vhodné pro ženy i muže, jen je potřeba trocha zručnosti. Kromě toho budeme také udržovat Lodžii a podílet se na různých menších úkolech – opravách či řezání dříví apod.

Pracovat budeme asi 6 hodin denně, většinou odpoledne budeme mít volná a jeden den nebudeme pracovat vůbec, můžeme tak vyrazit třeba na výlet po okolí, nabízí se prozkoumání Českého ráje, Jičína a dalších míst, bude záležet na přání všech  dobrovolníků! Chceš se naučit zajímavé restaurátorské techniky pod vedením profesionálů, proniknout do zákulisí obnovy památek a dozvědět se něco více z historie? Tak pojeď do Lodžie na workcamp!

Chceš to zažít? Tak na nic nečekej a PŘIHLAŠ SE ZDEPro Čechy má tento workcamp omezenou kapacitu - jen dvě místa!

Nebo si nejdříve přečti více informací v podmínkách či se koukni na poplatky a další odkazy co jsou napravo. Postup pro přihlášení je v zásadě stejný jako když jedeš na workcamp do zahraničí, chvíli po odeslání přihlášky ti od nás přijde e-mail s instrukcemi pro platbu účastnického poplatku atd.

PRAKTICKÉ INFORMACEIMG_5153

Zde ti přinášíme pouze základní informace o projektu – veškeré detailní podmínky k ubytování, stravování, volnočasovým možnostem i pracovním úkolům dostanou všichni přihlášení dobrovolníci na e-mail cca měsíc před workcampem.

UBYTOVÁNÍ: Spát se bude v jedné sdílené místnosti přímo v prostoru Lodžie na matracích. Přivez si vlastní spacák. Na místě je koupelna a 1-2 toalety. Wi-fi rovněž k dipozici.

STRAVA: Jídlo je zajištěné po celou dobu konání workcampu, od snídaně až po večeři. S přípravou jídel budeme pomáhat, a je zde možnost zajistit vegetariánskou stravuV místě je malá kavárna a není to odtud daleko přímo do Jičína, kde jsou i větší obchody.

MIN. VĚK: pro české účastníky 15 let, zahraniční 18 let

JAZYK workcampu: angličtina – tedy alespoň na komunikativní úrovni, aby ses mohl/a bavit s dalšími dobrovolníky.

KÓD workcampu (budeš ho potřebovat v přihlášce): CZ-TAM 12.1

KONTAKT: Pokud máš jakékoli dotazy či nejasnosti, piš Andree na e-mail workcampy(at)tamjdem.cz a rádi ti vše vyjasníme!

Budeme se na tebe těšit na našem workcampu!

Kde jsme byli?

Valdštejnské imaginárium, o.p.s.

Památky, Kultura

o.p.s. Valdštejnská lodžie – kulturní imaginárium v Jičíně bylo založeno v roce 2013 a navazuje na práci o.s. Lodžie založené v roce 1996 se snahou přispět k záchraně, obnově i využití významné barokní památky Valdštejnské lodžie. Památka samotná, Čestný dvůr a... Číst dál

Kdo to vedl?

Martina Langrová

Organizátoři Víkendovek

Před několika lety jsem se díky Tamjdemu náhodou ocitla uprostřed francouzských Alp na svém prvním workcampu. Od té doby mě dobrovolnictví ve všech svých možných podobách provází neustále. Jakmile s ním totiž začnete, jen tak nepřestanete. Proč taky? Tak lehce,... Číst dál

Mirek Ryšán

Organizátoři Víkendovek

Na jednom víkendu jsem omylem přiložil ruku k dílu… : ), poznal nové skvělé lidi i místa. Místa, která víc dávají, než berou. A lidi, kteří vás nabijí energií a vírou věci měnit. Zjistil jsem, že práce “zadarmo” má smysl... Číst dál